--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Геннадій Зубко розповів, для чого створюється Мультидонорський фонд з енергоефективності

Геннадій Зубко розповів, для чого створюється Мультидонорський фонд з енергоефективності

Україна, Геннадій Зубко, енергоефективність, Мультидонорський фонд 

1Минулого тижня відбулись дві ключові події: підписання Фінансової угоди між Україною та ЄС (програма EE4U) щодо надання €50 млн безповоротного фінансування проектів Фонду та підписання у Вашингтоні угоди між Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, входить до системи світового банку), Європейським Союзом та урядом Німеччини про створення спеціального Мультидонорського фонду для співфінансування нашого Фонду енергоефективності. Ці домовленості забезпечують надійну фінансову та політичну підтримку на майбутні п’ять років.

 

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

 

За його словами, Європейський Союз, уряд Німеччини і Світовий банк, які підтримали реформу енергоефективності та створення Фонду, є партнерами України у запуску інструменту мультиплікативного ефекту для розвитку економіки України, підвищення ВВП, залучення інвестицій, створення нових робочих місць. Адже вперше в Україні за підтримки міжнародних партнерів відбудеться повна системна енергоефективна модернізація житлового сектора.

 

«Співфінансування здійснюватиметься з Мультидонорського фонду, який разом з українським фондом надаватиме гранти на заходи з енергоефективності. Це свідчення потужної підтримки європейським співтовариством реформи енергоефективності, яка є для України пріоритетною. В угоді з ЄС, яку ми підписали, важлива не фінансова підтримка, а в першу чергу технічна. Це дуже складна робота, яка створить маршрутну карту не тільки для аудиторів і проектних організацій, а й довідник, який чітко роз’яснить домогосподарствам всю процедуру», — зазначив Геннадій Зубко.

 

Наразі ведуться переговори про залучення додаткових €50 млн, що автоматично збільшить програму підтримки ЄС до €100 млн. IFC та Світовий банк активно беруть участь у розробці прозорих процедур і українського, і мультидонорського фондів.

 

Крім того, IFC може допомогти з професійним наповненням складу Наглядової ради Фонду, а також брати участь у створенні його продуктів і програм.

НОВ�Н�