--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Влада докладе максимум зусиль для забезпечення якісного гарячого харчування школярів району,- О.Г.Капінус

Рішенням 21 сесії 7 скликання Романівської районної ради від 22 грудня 2017 року № 362 «Про встановлення вартості та організацію харчування учнів освітніх закладів району у 2018 році» з 1 січня 2018 року встановлено вартість харчування в освітніх закладах району у розмірі до 11.00 гривень на день.

Було прийнято рішення харчувати усіх дітей 1-4 класів та дітей пільгових категорій за рахунок районного бюджету.

26 лютого голова Романівської райдержадміністрації Капінус О.Г., начальник управління фінансів райдержадміністрації Горобець Н.А. та начальник відділу освіти райдержадміністрації Гаврилова О.Л., з метою вивчення ефективного використання коштів районного бюджету, відвідали їдальню ОНЗ «Романівська гімназія».

Провівши інспекцію харчоблоку та бесіду з дітьми і педагогами, голова райдержадміністрації лишився незадоволений станом харчування, а саме, подачею блюд холодними та малим вибором страв. Вказавши на ряд недоліків директору закладу Войтюку О.П., Капінус О.Г. ініціював збори Ради гімназії та батьківського комітету, де можна було б почути думки батьків і виробити план дій щодо покращення та урізноманітнення шкільних сніданків.

Саме тому 28 лютого в актовій залі ОНЗ "Романівська гімназія" зібрались голови батьківських комітетів, Рада гімназії, представники учнівського самоврядування, вчителі з метою подання пропозицій для покращення харчування учнів гімназії. На зустрічі були присутні голова Романівської райдержадміністрації Капінус О.Г., заступник голови райдержадміністрації Кучинська Т.В., начальник відділу освіти райдержадміністрації Гаврилова О.Л.

Представники відділу освіти райдержадміністрації, на початку зустрічі, провели анкетування, яке показало зацікавленість присутніх до піднятої проблеми якісного харчування в навчальому закладі. У процесі гри-тренінгу «Кулінарний маджонг» присутні склали список страв, який можна готувати із закуплених продуктів. Слід зазначити, що навчальні заклади щочетверга замовляють через централізовану бухгалтерію відділу освіти райдержадміністрації продукти, з яких будуть готувати страви наступного тижня в шкільних їдальнях.

На зборах було піднято ряд гострих проблем, а саме одноманітності страв, які пропонуються учням, застарілого обладнання на харчоблоці, естетичному вигляді їдальні, недостатнього інформування батьків щодо харчування дітей, були питання до централізованої бухгалтерії з приводу цін на закуплені продукти.

До присутніх звернувся Капінус Олексій Григорович, який зазначив, що якісне харчування дітей – це складова їх доброго здоров’я не тільки тепер, але й у дорослому житті.

Голова райдержадміністрації відзначив, що організація харчування учнів в одному з найкращих навчальних закладів є відображенням цього процесу в цілому у Романівському районі, тому влада докладе максимум зусиль для забезпечення якісного гарячого харчування школярів району, та ОНЗ «Романівська гімназія» зокрема. Для цього потрібно вивчати побажання дітей, урізноманітнювати меню відповідно до їх вподобань; замовляти різні продукти і приймати їх від постачальника тільки якісні.

«Вартість харчування учнів Романівського району збільшено за рахунок коштів районного бюджету, тому ми маємо бути впевнені, що ці кошти витрачаються на якісні продукти, з яких готуються корисні і смачні страви. Діти мають право на гаряче харчування, саме тому страва має подаватися учню не холодною»,- зазначив Олексій Григорович.

Питання харчування школярів навчальних закладів Романівського району перебуватиме на особистому контролі голови районної державної адміністрації Капінуса О.Г.

Наступна зустріч представників Ради ОНЗ «Романівська гімназія», батьківського комітету, представників педагогічного колективу, лідерів учнівського самоврядування і керівництва райдержадміністрації запланована орієнтовно на 12 березня.

 

Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�