--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Чи можна пити енергетики дітям?

Чи можна пити енергетики дітям?

27 грудня на апаратній нараді голова райдержадміністрації Капінус Олексій Григорович підняв досить актуальне питання про популярність енергетичних напоїв серед дітей та їх небезпеку для здоров’я підростаючого покоління.

Кілька років тому в моду увійшли енергетичні напої. Росту популярності цих напоїв сприяє заманлива реклама, привабливий дизайн упаковки, відсутність заборони продажу дітям.

Енергетиками називають безалкогольні та слабоалкогольні газировані напої, які містять в собі стимулюючі біологічно активні речовини. Виробники даних напоїв стверджують, що енергетики здійснюють стимулюючу дію на організм, підвищують фізичну та розумову працездатність. Проте, дія енергетиків заклечається в тому, що він не надає енергію організму ззовні, а змушує клітини тіла віддавати останнє. Відбувається певний обман, людина наповнюється енергією, їй здається, що вона повна сил та енергії, але насправді її стан наближується до виснаження. Що тоді вже говорити про вплив на дитячий організм?

У світі щорічно фіксуються кілька випадків смертельних випадків, пов’язаних з вживанням енергетичних напоїв. На даний час енергетики повністю заборонені в Данії, Турции, Норвегії, Уругваї и Ісландії, а також в декількох штатах США, в ряді країн обмежений продаж для дітей.

В Україні в 2015 році на розгляд Верховної Ради України було винесено проект закону №2470 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження заходів, спрямованих на зменшення споживання енергетичних напоїв».

У законопроекті шляхом внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), законів України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів""Про рекламу" пропонується заборонити споживання енергетичних напоїв особами, які не досягли 18-річного віку; заборонити продаж енергетичних напоїв особам, які не досягли 18-річного віку, у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, спортивних спорудах, з торгівельних автоматів, у місцях проведення культурно-масових заходів; обмежити рекламу енергетичних напоїв на радіо та телебаченні в період з 8.00 до 23.00 години.

Метою прийняття законопроекту є "встановлення правових засад обігу енергетичних напоїв в Україні, обмеження споживання цього продукту дітьми та молоддю". Проте даний законопроект не було підтримано.

Отже, доки енергетичні напої є у вільному доступі для дітей, основну відповідальність за збереження їх здоров’я несуть батьки. Адже турботливі мами та татусі не тільки проконтролюють витрачання кишенькових коштів їхніми чадами, а і будуть стежити за проведенням дозвілля дітьми, роз’яснять небезпеку та негативний вплив енергетиків на їхні молоді ще несформовані організми. 

Данилевич В.І., начальник служби

у справах дітей райдержадміністрації

НОВ�Н�