--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Україна відмовиться від молока другого ґатунку

Україна відмовиться від молока другого ґатунку

Україна так чи інакше дійде до рівня Європейського Союзу, коли у виробництві можна буде використовувати лише молоко екстра ґатунку і цей процес вже запущено. В Україні має залишитися лише якісне молоко. Є побоювання, що таке рішення потягне за собою зменшення доходів селян. Але це також і перспективи для галузі.

З першого січня Україна мала відмовитись від молока "від населення". Цю норму перенесли на 1 липня 2018 року, коли країна повинна виконати прописані в Угоді про асоціацію з ЄС положення про санітарно-гігієнічні норми, які стосуються молочної сировини.

Згідно з вимогами, все «небезпечне» молоко, яке на сьогодні становить близько 75% усього виробленого в країні молока, має зникнути з українського ринку. Це означає, що приватні домогосподарства постраждають від нововведень, оскільки саме вони виробляють низькоякісну сировину.

Але наказ про заборону закупівлі має перехідний термін впровадження до 2022 року. Для того, аби підприємства змогли подовжити свою роботу і щоб не переробляли далі низькоякісне молоко, дається перехідний період 5 років. За цей час українці повинні підвищити культуру виробництва та своєчасне охолодження молока. Тобто, якщо зараз в переробку надходить 1,5 млн тонн молока другого сорту, то через рік його має стати на 20% менше і так кожного року на 20% зменшуватися. І в результаті, через 5 років все молоко, яке надходить на переробні підприємства відповідатиме вимогам безпечності. За цей період виробники разом з переробниками повинні вибудувати так званий «холодний ланцюжок» аби забезпечити його якість. Також потрібно правильно збирати молоко з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог. Держава також повинна допомагати, наприклад відшкодовувати купівлю доїльних апаратів, як це було раніше.

Населення Житомирської області може скористатися Програмою розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2016-2020 роки, згідно якої передбачено надання і використання коштів з обласного бюджету, що спрямовуються господарствам населення для виплати відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння.

Актуальним стане створення сімейних ферм та кооперацію. Це також дозволить збільшити чисельність ВРХ, адже маючи доїльний апарат буде вигідно тримати не 1-2 корови, а 5-10. Також при такій кількості вже можна встановити невеликий холодильник і ось вже всі вимоги будуть виконані, а якість молока зросте. Звісно, на все це потрібні кошти і їх прийдеться шукати. В цьому може допомогти як держава, так і фінансові донори. Крім того, в бюджеті на 2018 рік закладений мільярд гривень на розвиток фермерства І кооперації, тобто частково ці гроші також можуть бути направлені на створення цього ланцюга.

НОВ�Н�