--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Ігор Гундич анонсував 54 амбулаторії нового зразка, які будуватимуть у селах на Житомирщині

Ігор Гундич анонсував 54 амбулаторії нового зразка, які будуватимуть у селах на Житомирщині

Житомирська областьамбулаторіїбудівництвопроектипрезентаціякоштиІгор Гундич 
  

54 амбулаторії нового зразка з'являться у селах на Житомирщині. На це держава спрямовує субвенцію – понад 155 млн грн.

 

У наступному році розпочнуть будувати перші амбулаторії за визначеними типовими проектами.

 

Проекти амбулаторій презентували голова Житомирської Ігор Гундич та заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе сьогодні, 20 грудня. 

«54 амбулаторії нового зразка з житлом для лікарів, обладнанням і транспортом з’являться у селах на Житомирщині завдяки ініціативі Президента Петра Порошенка. Це допоможе зробити медицину на селі більш доступною. Будівництво перших «з нуля» розпочнемо вже у 2018 році за кошти субвенції. Тому кожна райдержадміністрація та об’єднана громада Житомирщини мають якнайшвидше надати пропозиції щодо місця розташування цих амбулаторій у сільській місцевості. Ці амбулаторії стануть якісними символами змін, які відбуваються в країні. Такі об’єкти будуть пріоритетними на фінансування і за кошти ДФРР», – зазначив Ігор Гундич.

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе, Житомирській області виділяється з державного бюджету 155 млн грн на будівництво сільських сучасних амбулаторій. 

«Для сільської місцевості є кілька варіантів типових проектів планування – із розрахунку на 1-2 лікарів первинної медичної допомоги із житловим приміщенням для лікаря з родиною та на 5-7 лікарів первинної медичної допомоги без житла. Також розробляємо проекти за принципами будівництва – з використанням цегли, пінобетону та на каркасній основі. Від райдержадміністрацій та ОТГ ми чекаємо мережу з вашим баченням типу проекту, яку плануємо затвердити протягом місяця», – наголосив Лева Парцхаладзе.

 

В амбулаторіях надаватиметься первинна медико-санітарна допомога, проводитимуться прості маніпуляції та процедури, щеплення (з окремим входом), здійснюватиметься видача передбачених державою лікарських засобів, проводитимуться експрес аналізи та забори аналізів з метою їх подальшої передачі у відповідну акредитовану клініко-діагностичну лабораторію. Для виконання санітарно-протиепідемічних заходів у амбулаторній частині також передбачається приміщення малої стерилізаційної та відповідні умови для зберігання прибирального інвентарю. 

Після презентації проектів голова ОДА Ігор Гундич поставив завдання присутнім головам РДА та ОТГ: «Маєте якісно та швидко втілити проекти амбулаторій в життя та показати гарний результат. У першому кварталі 2018 року маєте підготувати всі документи і потім розпочати будівництво, підхід до якого має бути комплексним». 

Участь у презентації взяли заступник голови ОДА Ярослав Лагута, керівник Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький, голови РДА та ОТГ області.

DSC_0056.JPG

НОВ�Н�