--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Ігор Гундич: 61 сонячна електростанція на Житомирщині – ще один крок до енергонезалежності області

Ігор Гундич: 61 сонячна електростанція на Житомирщині – ще один крок до енергонезалежності області

 Житомирська областьстанціїсонячна енергетикавстановленнякомпенсаціяпрограмаІгор Гундич 

Жителі Житомирщини встановили 61 сонячну електростанцію, 22 родини вже отримали компенсацію з обласного бюджету. Це свідчить не лише про популярність та необхідність цієї програми для населення. Це ще один крок до енергонезалежності області.

 

Так коментує реалізацію програми програму зі встановлення приватних сонячних електростанцій голова ОДА Ігор Гундич. 

«Це одна із нових програм, яку ми запустили у 2017 році. І вже маємо 61 встановлену сонячну електростанцію у різних містах та селах Житомирщини. Жителям області ми компенсували більше 1 млн грн і продовжимо відшкодовувати у наступному році по 50 тис. грн. Адже встановлення сонячних станцій – це ще один крок до нашої енергонезалежності. Тому в обласному бюджеті на 2018 рік знову плануємо передбачити 2,5 млн грн на програму енергоефективності», – наголосив Ігор Гундич. 

В області 22 власники встановлених сонячних станцій отримали компенсації на загальну суму 1 млн 28 тис. 841 грн з обласного бюджету. Ще 11 жителів Житомирщини подали заявки на відшкодування частини вартості сонячних електростанцій. 

«Компенсуючи кошти власникам приватних сонячних станцій, ми співпрацюємо з населенням області, яке прагне йти в ногу з часом. Адже крім того, що власники станцій використовують сонячну енергію для своїх потреб, вони також продають електроенергію державі за «зеленим тарифом». Це додаткові стабільні кошти для кожної родини протягом 25 років – терміну гарантованої дії панелей на всю потужність», – акцентував голова ОДА. 

Програма передбачає відшкодування у розмірі до 50 тис. гривень з обласного бюджету – 15% від вартості систем сонячного теплопостачання та 20% від вартості сонячних батарей та дахових панелей, а також обладнання і матеріалів для використання альтернативних джерел енергії.

 

Інструкцію, як отримати відшкодування, можна переглянути ТУТ.

 

За довідками можна звертатися за телефоном: (0412) 47-47-12.

 

Детальніше про «зелений» тариф і як його підключити, читайте ТУТ.

 

Одну з родин, яка вже отримала компенсацію з обласного бюджету, нещодавно відвідав голова ОДА Ігор Гундич та перевірив, як працює його ініціатива з підтримки сонячних електростанцій.

 

Нагадаємо, що Житомирщина – перша область в Україні, яка реалізує програму підтримки сонячних електростанцій, а нещодавно голова Житомирської ОДА Ігор Гундич підписав меморандум з головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком про створення в облдержадміністрації сектору енегоменеджменту.

НОВ�Н�