--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У Романові відбулися заходи в рамках Всеукраїнського тижня права

10 грудня – День прав людини

В  Україні питання прав людини та їхнього захисту порушувались ще в Конституції Пилипа Орлика 1710 р., де зазначалося: «Подібно до того, як Ясновельможному Гетьману з обов'язку його уряду належить керувати й наглядати за порядком щодо всього Війська Запорозького, так само він має пильно дбати, щоб на рядовий і простий народ не покладали надмірних тягарів, утисків і вимог, бо підштовхнуті ними (люди), залишивши свої домівки, відходять, як правило, до чужих країв шукати життя кращого, спокійного і легшого».

Враховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України, як правової  держави, виховання громадян поваги до закону і прав людини Указом Президента України щорічно проводиться Всеукраїнський тиждень права, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

В рамках тижня права в Романівській районній бібліотеці для дорослих відбулася година правових знань: «Захист прав людини – пріоритет для держави».  На заході в межах співпраці з Романівським бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги була присутня  начальник  - Крижанівська Світлана Іванівна.

Крім того, в Романівській районній бібліотеці для дорослих буде надавати всім бажаючим правову допомогу фахівець Романівського бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги кожну  четверту  п’ятницю  місяця з 10 год. до 12 год.

Правова година пройшла у  формі запитань та відповідей.  Правознавець відповідала на юридичні запитання відвідувачів бібліотеки, зокрема правовий захист пенсіонерів, оформлення спадщини, позбавлення батьківських прав та інші.

З молоддю відбулася бесіда  біля книжкової виставки: «Твої права – твої обов’язки». На ній представлені сучасні матеріали з різних галузей права, починаючи з історичних витоків правознавства і закінчуючи нинішніми напрямками права.

Корінчук Л.В., директор Романівської районної бібліотеки для дорослих

НОВ�Н�