--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Україна має змінити традиції державної опіки над дітьми і інтернатах, – Микола Кулеба

Україна має змінити традиції державної опіки над дітьми і інтернатах, – Микола Кулеба

Житомирська область, служба у справах дітей, семінар, участь, Микола Кулеба 

Усі діти повинні жити з батьками, для цього необхідно змінити колишню радянську культуру і традиції «державної опіки» над дітьми в інтернатах.

 

Про це сказав Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба під час Всеукраїнської семінар-наради «Впровадження першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки» за участю представників Служби у справах дітей облдержадміністрації.

 

«Усі діти, незалежно від стану здоров'я, рівня розвитку, соціального становища, повинні мати можливість жити з батьками. Для цього потрібно вчасно реагувати на дитячу біду та надавати сім’ям з дітьми таку підтримку, аби батьки не віддавали дітей на утримання та виховання в інтернатні заклади. Щоб досягти цієї мети, необхідно змінити колишню радянську культуру і традиції «державної опіки» над дітьми в інтернатах на підтримку сімей з дітьми за рахунок розвитку послуг та забезпечення їхньої доступності незалежно від місця проживання та стану самої дитини», – зазначив Микола Кулеба.

 

Своїм досвідом щодо реформування інтернатних закладів для дітей поділилися голови об'єднаних територіальних громад, які вже створили систему соціального захисту для сімей та міжнародні організації  Lumos, UNICEF, Hope and Homes for Children Ukraine, Партнерство кожній дитині та СОС Дитячі містечка.

 

Нагадаємо, що  Житомирська область є пілотною у реформуванні інтернатних закладів та у жовтні Ігор Гундич підписав Меморандум про співпрацю у процесі реформування інтернатних закладів з Уповноваженим  Президента України з прав дитини Миколою Кулебою  та головою Фундації Lumos Іриною Маланчук.

 

 

 

 

 

НОВ�Н�