--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Голодомор... Пам’ятаймо, щоб не повторити...

«Ні труни, ні хрестів і ні тризни!

Прямо в яму, на віки-віків!

Чорна сповідь Моєї Вітчизни

 І її затамований гнів...»

А. Листопад

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Працівниками Романівської районної бібліотеки для дорослих проведено цикл заходів «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни».

Так, 24 листопада бібліотечні працівники долучились до Всеукраїнської акції «Запали свічу пам’яті». А для відвідувачів інтернет-центру організовано перегляд фільмів про подіїї 33-го року. Ведуча заходу бібліотекар В.О.Баша ознайомила присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї.

Для присутніх було презентовано документальні відеохроніки «Голод 33-го», на яких представлені архівні документи, ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії.

Учасники заходу також ознайомились із літературою про ті страшні сторінки історії в Україні: «Чорні жнива скорботи». Її презентувала бібліотекар В.Б.Пеньківська.  

В.О.Баша, бібліотекар Романівської районної бібліотеки для дорослих

НОВ�Н�