--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Районна бібліотека для дорослих: огляд - презентація літератури «Україна – територія Гідності та Свободи»

Народе мій, пишаюся тобою

Моя душа – частинка твого «Я»

Красою правди у святім двобою

Понад Майданом сонця лик сія…


Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З нагоди Дня Гідності та Свободи у Романівській районній бібліотеці для дорослих проведено огляд - презентацію літератури: «Україна – територія Гідності та Свободи».

Увагу користувачів привернула книга  знаного в Україні та за її межами письменника, політика, дипломата Василя Базіва «Армагеддон на Майдані».

      Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепоглинальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни - у супрязі з усім прогресивним світом - древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.

  У  новій книзі Галини Дацюк «Янголи  Небесної Чоти» зібрані імена видатних людей, яких називають моральними авторитетами суспільства. Усіх їх об’єднує те, що зовсім нещодавно вони були гостями передачі на радіо «Культура». Розмови у прямому ефірі – це миттєвості, до яких згодом не повертаються. Оприлюднені ж у книжці інтерв’ю дають можливість звертатися до слова лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка ‑ письменника Анатолія Дімарова, художника Миколи Стороженка, філософа Євгена Сверстюка, а також матері учасника руху опору Валерія Марченка – Ніни Марченко, співака Степана Фіцича. Їхні голоси вже в небесах, але видруковане радіослово дає нам можливість почути цих людей на землі і подякувати за незабутні зустрічі, що випромінювали любов.

      Друга частина книжки присвячена митцям, які живуть та творять культурний простір України і стали добровольцями, волонтерами АТО, героями Революції гідності.

      «Через книжку – нервом, кожною клітинкою пульсує життя України!  Риторика передач – з сучасними викликами: кордон, війна, майдан, волонтери. Свобода – це шлях до свободи, і він триває! Ця книжка ‑ калейдоскоп яскравого, багатоманітного, наповненого життя, творять яке люди таланту, любові, високої сили духу і патріотизму! «Ми – українці, наші янголи теж українці, і разом ми можемо перемагати!». – стверджує авторка книги.

 

«Приватний щоденник. Майдан. Війна», мабуть, найочікуваніша книжка Марії Матіос, якою відома українська письменниця «загартовує правдою» про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан… змінила війна…

А ще – свої історії «про конкретні битви за життя дуже конкретних людей». У час, «коли музи здебільше мовчать, а говорить зброя», Марія Матіос розпочинає «особисту війну і боротьбу» за «кожну конкретну людину» – боротьбу за свою Націю. У найдраматичніші та найкривавіші дні Майдану вона боронить Націю від звірств Беркута та ошаленілих тітушок; у київському СІЗО, судах, лікарнях, госпіталях, у солдатських траншеях та бліндажах, у розбомблених містечках та селах Донбасу – вона захоплюється Її мужністю, благородством та гідністю.  А в дні глибокої скорботи та дні світлої радості нації вона просто тримає свою Націю за руки, втирає Їй сльози, «передаючи своє тепло і співчуття». 

Стражний, О. С. Менталітет Майдану: хроніка подій – свідчення очевидців.

В книзі подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013–лютому 2014 років. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Розгляд, зроблений не просто учасником Руху спротиву, але й психіатром, надає фактам неочікуване осмислення. Менталітет Майдану виведено в динаміці і суперечностях – він, як організм, зароджується, дорослішає, усвідомлює себе і, в решті решт, діє. Аналізуючи поведінку учасників руху спротиву і пересічних громадян, що підтримали або не підтримали Майдан, автор робить висновки про те, які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе найбільшою мірою, а які залишилися «незадіяними».

Завершується книга підсумком, яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану і що може чекати на Україну в майбутньому, адже Майдан постав взірцем Гідності, змінив ставлення українців до себе, до своєї країни, до своєї ролі у світі.

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича  «Я з Небесної Сотні» чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва.

Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли, який обрав цю вічно юну красуню з таким щемким іменем -Україна.

Уся Небесна Сотня обрала Україну.

Вони всі назавжди лишилися на зимовій  бруківці, щоб для неї настала нова весна. 

Кого зацікавлять ці та інші книги даної тематики, хто хоче знов і знов долучитись до тих  подій запрошуємо до нашої книгозбірні.  

В.О.Баша, бібліотекар Романівської районної бібліотеки для дорослих

НОВ�Н�