--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Година історії для старшокласників :«Побідний прапор – наш Третій Універсал»

На розпуттях хистких неповторних доріг

під грозою шаліючим небом

я святую любов в свому серці зберіг

Україно – Вітчизно до тебе…

 

Чого  ж ми, українці, так спрагло тягнемося до свого минулого?

Адже народ живий, допоки живе його історична память.

Закінчається пам’ять – зникає нація.

Ми такі спраглі за минулим, історією, яку в нас постійно віднімали.  Упродовж багатьох століть обрубували корені нашого минулого, і можна лише подивуватися, що порубані, потоптані, понищені, вони знову відростали.

Історичні події, про які говорили на годині історії «Побідний прапор – наш Третій Універсал», яку провели працівники Романівської районної бібліотеки для дорослих з учнями 10 класу та вчителем історії ОНЗ «Романівська гімназія» А.Г.Яременко, 100-літньої давнини.

Саме 7 листопада 1917 року, коли Михайло Грушевський оголосив вікопомний Третій Універсал, була відновлена українська державність.

«Ми стояли на межі обітованої землі, землі визволення, української державності, задоволення одвічних мрій трудящого українського народу, — говорив М. Грушевський. — Ми заткнули на сій межі наш побідний прапор — наш третій універсал — мабуть, найважливіший акт, який коли-небудь з’являвся на нашій землі».

Цими словами М. С. Грушевського влучно визначено значення Третього Універсалу Української Центральної Ради. Цим історичним актом уперше в двадцятому столітті було здійснено одвічні прагнення багатьох поколінь, вічна національна ідея українства, яку обґрунтував геніальний Кобзар, закликаючи наш народ збудувати власну домівку — справедливу державу, бо «в своїй хаті своя й правда, і сила, і воля».

Під час заходу у бібліотеці, і ведуча заходу бібліотекар Баша В.О., і вчитель Яременко А.Г. представили учням доленосні для України події революції 1917–1921 років – одного з найбільш важливих, складних і драматичних періодів буття українського народу. Саме ця доба стала вершиною в розвитку  національно-визвольної боротьби, відродження української нації та створення власної державності.

Працівник бібліотеки Паламарчук О.В. презентував відеокліп на пісню «Заповіт» Т.Г.Шевченка, адже саме на нього в ті часи рівнялось українство, скрізь лунало полум’яне слово Кобзаря, поруч з національними прапорами виднілись його портрети і повсюдно співали пісні на його слова.

Минуле актуалізується заново.  Сьогодні, як ніколи, ми маємо   спільно допомагати своїй державі, щоб вона була нероздільною. Ми повинні допомагати своїм воїнам, які захищають нас і нашу Україну.

Нашу Батьківщину, нашу Україну зламати не можна. Як птах фенікс вона відроджується із попелу, стає міцнішою і сильнішою. Як сказав один з аналітиків при ООН: «Після закінчення війни Україна отримає сильну армію, патріотизм на високому рівні, згуртовану націю...».

Учасники заходу мали змогу познайомитись з літературою, представленою на книжковій виставці: «Шляхами української революції».

Корінчук Л.В., директор районної бібліотеки  для дорослих

НОВ�Н�