--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Романівці поклали квіти до Меморіалу Слави з нагоди Дня визволення України від нацистських загарбників

28 жовтня - День визволення України від німецько-фашистських загарбників


Сьогодні, 27 жовтня,  голова Романівської районної державної адміністрації Капінус О.Г. і громадськість селища Романів поклали квіти до Меморіалу Слави з нагоди Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників та вшанували пам’ять полеглих за визволення української землі, людей, які загинули на окупованій території, у концтаборах, на фашистській каторзі хвилиною мовчання.

До учасників зібрання звернувся Трачук Феофан Семенович, голова Романівської районної організації ветеранів України. Зокрема, він привітав усіх із 73-ю річницею визволення України від німецько-фашистських загарбників і зазначив, що Друга світова війна принесла з собою безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль. До цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі.

Великий внесок українського народу у перемогу над  німецько-фашистськими загарбниками.

Воєнні дії відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у Другій світовій війні становлять близько 9 мільйонів.

Саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій.Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої держави.

І сьогодні український народ випробовується на міцність через порушення кордонів на сході України. Проте ми не забуваємо уроки історії і нагадуємо іншим – українці захищали і захищатимуть свою Батьківщину.

У цей День ми, романівці, приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив звільнення України від німецько-фашистських загарбників. Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

Ми схиляємо голови перед біллю матерів, батьків, дружин і дітей тих, хто у наш час загинув за волю України.

 Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�