--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Проект держбюджету-2018

Проект держбюджету-2018 – збільшення ВВП, розміру прожиткового мінімуму, зарплат та фінансування ключових реформ в Україні

Українабюджет-2018реформипідтримкакоштиекономічне зростанняВВПВолодимир Гройсман 
  

Основою проекту державного бюджету на 2018 рік є зростання економіки, нарощення виробничих потужностей, створення нових робочих місць та збільшення заробітних плат.

 

У проекті головного фінансового документу країни Уряд чітко визначив пріоритети фінансування. За словами Глави Уряду Володимира Гройсмана, бюджет-2018 буде бюджетом економічного зростання. Доходи зведеного бюджету зростуть на 15% і вперше перевищать 1 трлн грн.

 

Ключові факти про держбюджет на 2018 рік: 

  1. ВВП +3%
  2. Інфляція +7%
  3. підняття мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 р. до 3 723 гривень (+523 грн.)
  4. підвищення розміру прожиткового мінімуму на 9 % у порівнянні з 2017 р.
  5. Дефіцит бюджету 2,4% ВВП (77,9 млрд грн)

 

Видатки на соціальну допомогу загалом складуть 122,7 млрд грн, з яких понад 55 млрд грн будуть спрямовані на адресні субсидії на оплату комунальних послуг.

 

У бюджеті-2018 закладено фінансування всіх основних реформ:

 

Медицина – збільшено видатки на сферу охорони здоров’я на 11% – 112,5 млрд грн, з яких, зокрема, 1 млрд грн буде спрямовано на фінансування урядових програми «Доступні ліки, близько 6 млрд грн. – на державну закупівлю ліків.

 

Освіта – видатки зведеного бюджету фінансування цієї сфери збільшуються на 18%, що більше, ніж у 2017 році майже на 34 млрд грн. На підтримку проекту «Нова українська школа» враховано видатки у сумі 1,8 млрд грн, які будуть спрямовані на покращення якості середньої освіти. Планується подальше збільшення заробітної плати вчителям на 25%, на що враховано додатково майже 6,7 млрд гривень.

 

Децентралізація – з ДФРР буде виділено 8,1 млрд гривень. Ще 1,9 млрд гривень складе субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

 

Пенсійна реформа – обсяг асигнувань становить 141,3 млрд гривень.

 

Крім цього, проект державного бюджету на 2018 рік передбачає спрямування видатків в розмірі не менше 3% ВВП безпосередньо на потреби війська, а загалом бюджет оборони й безпеки становитиме 5% ВВП – понад 164 млрд грн.

 

Документом передбачена підтримка агровиробників та фермерства у розмірі 7,3 млрд гривень, що на 15%  більше, ніж у 2017 р.

 

У 2018 році видатки на культуру складуть 4,1 млрд гривень або майже на 30% більше, ніж цього року.

 

Нагадаємо, що Мінфін формував бюджет на 2018 рік на основі таких принципів: реалістичність, прозорість, збалансованість, своєчасність і, головне, - він дозволяє ефективно використовувати кошти платників податків.

НОВ�Н�