--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Реформа медицини передбачає три види послуг – безкоштовні, співоплата та платні

Реформа медицини передбачає три види послуг – безкоштовні, співоплата та платні

Медреформа, послуги, види, пакет, платні, співоплата 

Реформа медичної галузі ділить послуги на три види: повністю безкоштовні – «гарантований пакет», або так званий «зелений» пакет, частково оплачувані державою – співоплата або «синій» пакет, платні – «червоний» пакет.

 

Відповідно до законопроекту № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», у сфері охорони здоров’я вводиться триступенева оплата медпослуг.

 

  1. «Гарантований пакет», або так званий «зелений» пакет, який покривається за рахунок держави. У нього входить 80% найпоширеніших звернень до лікаря: оплата невідкладної, первинної, а також паліативної допомоги (допомога пацієнтам, у яких смертельні захворювання). Доплачувати за базовий пакет не потрібно – з податків, які сплачують громадяни, виділятимуться гроші на оплату сімейних лікарів. 
  2. Частково оплачувані послуги або ж «синій» пакет – це співоплата держави і пацієнта. За такою схемою планується оплачувати консультації вузькопрофільних лікарів, лікування на стаціонарі, проведення операцій, зокрема і пологів. Мета соплатежів «держава-громадянин» – розподіл відповідальності за здоров'я пацієнта у вигляді щомісячних виплат: страховка, або оплата за тарифом. 
  3. Платні послуги або ж «червоний» пакет – медпослуги повністю оплачує пацієнт. До таких послуг входить стоматологія та естетичну медицину.

 

«Гарантований» пакет буде доповнюватися і коригуватися щороку Національною Службою Здоров'я України і затверджуватися Кабінетом Міністрів. Гроші на цей пакет будуть брати окремою статтею витрат.

 

У процесі реформування ветерани АТО, учасників бойових дій не братимуть участь у співоплати – весь список додаткових послуг оплачуватиметься державою довічно.

НОВ�Н�