--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Про результати діяльності Новоград-Волинської місцевої прокуратури на території Романівського району

Про результати діяльності Новоград-Волинської місцевої прокуратури на території Романівського району 

Новоград-Волинською місцевою прокуратурою з урахуванням законодавчих змін та в умовах реформування органів прокуратури, нових вимог організаційно-розпорядчих документів Генеральної прокуратури України, з метою створення належних гарантій дотримання прав громадян та захисту інтересів держави упродовж 6 місяців 2017 року вживалися системні заходи, спрямовані на ефективне виконання покладених завдань, забезпечення дієвості організації роботи, підвищення її ефективності, вирішення проблемних питань додержання законності у регіоні.

Діяльність прокуратури здійснюється у відповідності до вимог Закону України «Про прокуратуру», роботу зорієнтовано на досягнення реальних результатів, насамперед на пріоритетних напрямах. 

Стан злочинності на території Романівського району

Протягом 6 місяців 2017 року Романівським ВП Новоград-Волинського ВП ГУ НП України в Житомирській області зареєстровано 273 злочини. Із числа зареєстрованих: 1 особливо тяжкий; 69 – тяжких; 48 – середньої тяжкості та 155 – невеликої тяжкості.

У структурі злочинності домінують злочини проти життя та здоров’я особи, проти власності, зокрема у 2017 році зареєстровано 71 крадіжок в порівняні з 2016 роком – 67, сталою залишається кількість шахрайств – 4.  

Вжитими профілактичними заходами не вдалося вплинути на ріст особливо тяжких та тяжких злочинів. Як наслідок, число зареєстрованих тяжких злочинів збільшилася з 57 до 69, водночас розкриття даних злочинів складає 56,5%, по  області – 30,7%. Зменшилась кількість вчинених особливо тяжких злочинів з 4 до 1, однак злочин залишається нерозкритим. Зареєстровано 4 злочини за фактами спричинення тяжких тілесних ушкоджень, проти 2-х таких злочинів у 2016 році та 1 злочин за фактом спричинення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого (2016 – 0).  

В 2017 році відмічається зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод. За поточний період 2017 року зареєстровано 2 ДТП (за аналогічний період 2016 року – 6).  

Зросла кількість злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів. За 6 місяців 2017 року виявлено та зареєстровано 12 злочинів у цій сфері (у 2016 – 4), з яких: 2 злочини за фактами незаконного збуту наркотичних засобів (у 2016 – 0), 3 злочини у сфері виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту (у 2016 – 1).

Потребує покращення профілактична робота з особами, схильними до вчинення злочинів, про що свідчить підвищення рівня рецидивної злочинності. Відділом поліції не забезпечено систематичний контроль за поведінкою осіб, які зловживають спиртними напоями, перебувають під адміністративним наглядом, раніше судимих, не працюючих, з метою запобігання вчиненню ними крадіжок та інших правопорушень. 

Стан досудового розслідування

Упродовж 6 місяців 2017 року прокурорами місцевої прокуратури здійснено процесуальне керівництво у 428 кримінальних провадженнях. За вказаний період закінчено 234 кримінальних проваджень, із них до суду направлено 58 кримінальних проваджень, у тому числі 10 угод. У залишку в провадженні слідчих СВ Романівського ВП перебуває 194 кримінальні провадження.

У 2017 році прокуратурою погоджено 8 негласних слідчих (розшукових) дій, з яких на даний час 6 судами задоволено.

Потребує покращення стан відшкодування збитків, заподіяних вчиненими кримінальними правопорушеннями. Так, згідно статистичних даних загальна сума збитків, завданих кримінальними правопорушеннями за поточний період по Романівському ВП складає 57 тис. грн., з яких відшкодовано 31 тис. грн. (54,4%).

В ході здійснення процесуального керівництва прокурорами скасовано 12 постанов про закриття кримінального провадження, надано 77 письмових вказівок.

  Забезпечено участь у розгляді судом 35 кримінальних проваджень, з них з ухваленням вироку у 27 кримінальних провадженнях та у 2 провадженнях при розгляді судом питань, пов’язаних із виконанням вироків,

На виявлені порушення кримінального процесуального законодавства прокуратурою упродовж 2017 року внесено 9 документів прокурорського реагування.

  Злочинність серед неповнолітніх упродовж 6 місяців 2017 року

Залишається незмінною злочинність серед неповнолітніх, якими у 2017 році вчинено 6 кримінальних проваджень (2016 рік – 6). Усі кримінальні правопорушення вчинені неповнолітніми у минулому та поточному році розкриті.

Переважна більшість неповнолітніх, що вчинили злочини, є учнями шкіл та професійно-технічних навчальних закладів, що свідчить про поверхову профілактичну роботу органів та закладів освіти.

Упродовж 2017 року раніше судимими неповнолітніми злочини повторно не вчинялися.

До суду за 2017 рік направлено 5 обвинувальних актів, з числа направлених в 2017 році обвинувальних актів угоди не укладались. Одне  кримінальне провадження направлено з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру.

 Стан законності у сфері запобігання корупції

Новоград-Волинською місцевою прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, здійснюється систематичний аналіз стану законності у сфері запобігання корупції з метою попередження корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень у публічній і приватній сферах суспільних відносин.

Протягом 2017 року прокуратурою ініційовано складання 3 протоколів про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, 1 з яких  судом розглянутий і задоволений та у 2-х – провадження судом закриті.

Питання стану законності у сфері боротьби із корупцією обговорено на координаційній нараді.

Окрім того, на виявленні порушення антикорупційного законодавства місцевою прокуратурою внесено 2 подання про усунення наслідків корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, виявлення причин та умов, що їм сприяли. Подання розглянуті та задоволені.

Стан здійснення представницької діяльності, розгляду звернень, запитів громадян

Новоград-Волинською місцевою прокуратурою упродовж 6 місяців 2017 року  вживались заходи представницького характеру спрямовані на захист  економічних інтересів держави.

Так, упродовж 6 місяців 2017 року Новоград-Волинською місцевою прокуратурою пред’явлено 37 позовів на суму 59,9 млн. грн. у сфері захисту інтересів держави.

Упродовж вказаного періоду судами задоволено 9 позовів прокуратури  на суму 44,9 млн. грн., відповідачами добровільно відшкодовано за закритими справами 112 тис. грн. За вказаний період забезпечено реальне виконання судових рішень на загальну суму 620 тис. грн., за рішеннями судів до державної та комунальної власності повернуто понад 94 га землі.  За результатами здійснення представницької діяльності зареєстровано 11 кримінальних проваджень.

Окрім того, за вказаний період прокурорами прокуратури забезпечено участь у розгляді судами 18 справ не за позовами прокурорів.

Новоград-Волинською місцевою прокуратурою контролюється стан виконання судових рішень, винесених у справах за позовами прокурора. Так, за результатами вивчення виконавчих проваджень виявлені факти бездіяльності державних виконавців,  у зв’язку з чим, внесено 9 скарг на дії (бездіяльність) державних виконавців при виконанні рішень суду постановлених за позовами прокурорів. Наразі всі скарги розглянуті та задоволені, виявлені порушення усунуто. Винних осіб притягнуто до відповідальності.

За 6 місяців 2017 року до прокуратури надійшло 213 звернень громадян, юридичних осіб, із яких працівниками прокуратури вирішено 146 звернень, у тому числі задоволено із вжиттям заходів до усунення порушень 3 звернення. Надіслано за належністю в інші відомства для  розгляду по суті 66 звернень. Із загальної кількості вирішених звернень з питань досудового розслідування вирішено 69 звернень, з них 37 звернень від учасників кримінального провадження. Прокурорами за вказаний період на особистому прийомі прийнято 159 громадян, з яких 38 прийнято особисто керівником прокуратури.

Крім того, до прокуратури з початку року надійшло 5 запитів про надання інформації, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». За результатами розгляду 4 запитів надано інформацію та на один запит надано відповідне роз’яснення.

Реалізовуючи принцип гласності, прокурори активно висвітлювали у засобах масової інформації результати своєї діяльності, які реально вплинули на поновлення прав громадян та захист інтересів держави.

Упродовж 6 місяців 2017 року прокурорами місцевої прокуратури здійснено 170 виступів у засобах масової інформації, до місцевих органів влади та місцевого самоврядування надіслано 14 інформацій про стан законності у відповідному регіоні та заходи щодо її зміцнення.

З урахуванням викладеного, Новоград-Волинською місцевою прокуратурою й надалі вживатимуться визначені заходи, спрямовані на удосконалення та підвищення ефективності роботи для забезпечення стану законності на території регіону, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави.

Керівник Новоград-Волинської

місцевої прокуратури

радник юстиції                                                                        Г.В. Пилипчук

НОВ�Н�