--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У Романові відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

5 жовтня  о 10 годині в приміщенні Романівської райдержадміністрації під головуванням заступника голови райдержадміністрації, голови  координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Тетяни Вікторівни Кучинської, за участю членів координаційної ради та запрошених голів сільських та селищних рад, медичних працівників району відбулося спільне засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДУ та нарада з питань подолання малюкової смертності.

Розпочинаючи нараду Кучинська Т.В. зазначила, що дана форма роботи  спрямована на узгодження діяльності місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, працівників медичної галузі для здійснення ефективної реалізації в районі заходів з протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/ СНІДу, а також подолання фактів малюкової смертності і наголосила, що усі питання є надзвичайно гострими і  актуальними, вони знаходиться на постійному контролі органів виконавчої влади району та потребують різновекторного підходу. Шляхи розв’язання даної проблеми полягають у проведенні спільних профілактичних заходів виконавчої влади з медичними установами, об’єднаннями громадян, які опікуються даними питаннями.

У ході роботи засідання були розглянуті питання щодо стану виконання районної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу  за 9 місяців 2017 року,  про стан виконання заходів на 2017 рік з попередження захворювання на туберкульоз, а також про  причини  виникнення ситуації із зростанням у 2017 році рівня малюкової смертності в районі.

З першого питання доповідала Серт І.В. – заступник головного лікаря ЦРЛ, координатор ради з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу. Вона озвучила статистику в районі та надала повну інформацію щодо шляхів інфікування, діагностики та лікування  даного захворювання. Наголосила на тому, що при своєчасному та постійному отриманні терапії хворі на ВІЛ-інфекцію можуть жити повноцінним життям. Вона внесла ряд пропозицій  для покращення стану профілактичної роботи та своєчасного лікування, у тому числі, проводити місячники щодо недопущення розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу та про необхідність створення кабінету Довіри в ЦРЛ.

Характеризуючи стан ситуації із захворюванням на туберкульоз, доповідач Сич Микола Степанович, лікар-фтизіатр ЦРЛ, координатор ради за напрямком «Туберкульоз» наголосив, що, не зважаючи на те, що кількість випадків захворювання зменшена порівняно з минулим роком із 22 до 17, а також зменшена кількість випадків захворювань органів дихання,  питання  туберкульозу залишається гострою медико-соціальною проблемою в районі. Він акцентував увагу усіх присутніх на тому, що необхідно обов’язково проходити флюорографічне дослідження дорослим, проводити туберкулінодіагностику дітям для своєчасного виявлення та лікування туберкульозу, бо дана хвороба є виліковною.

Сич М.С. озвучив статистику захворювань на туберкульоз в розрізі населених пунктів Романівського району, а також кількість флюорографічно-обстежених.

Під час виступу Катерина Вікторівна Мирончук,  в.о. Романівського селищного голови, наголосила, що питання протидії туберкульозу не одноразово виносилось на розгляд сесії селищної ради, також депутати у своїй діяльності проводять роз’яснювальну роботу з даного питання.

За результатами роботи засідання  координаційної ради було прийнято відповідні рішення щодо продовження боротьби з даними захворюваннями.

Досить гостра відбулась розмова стосовно малюкової смертності. З доповіддю виступили головний лікар КУ ЦПМСД Галяс Олександр Миколайович та головний лікар ЦРЛ Хмільовська Валентина Павлівна.  Вони детально зупинилися по кожному випадку з повним аналізом ситуації. Висновки на жаль невтішні.

За 9 місяців 2017 року показник смертності дітей віком до 1 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року в районі зріс на 10% переважно за рахунок смертності дітей, які перебували  в  неонатальному періоді до 28 днів після народження. Рівень малюкової смертності перевищує середньо обласний більше, як вдвічі. Переважну більшість випадків смерті дітей зареєстровано у сільській місцевості. Перше місце в структурі смертності дітей після народження посідають вроджені вади розвитку.

Зважаючи на це, від Валентини Павлівни прозвучала пропозиція. З метою попередження ускладнень вагітних, отримання ними амбулаторної акушер-гінекологічної допомоги, особливо для мешканців села, передати жіночу консультацію зі штатом та медичним обладнанням у відомство Центру первинної медико-санітарної допомоги Романівської районної ради.

Галяс О.М. також висловив пропозицію щодо виділення коштів з бюджету району на лікування дітей першого року життя з малозабезпечених сімей. Це дасть можливість попередити можливі ускладнення хворих дітей, батьки яких відмовляються від госпіталізації, мотивуючи нестачею коштів на лікування.

У своєму виступі Ковальчук Людмила Йосипівна, начальник відділу у справах сім’ї, молоді, спорту та охорони здоров’я райдержадміністрації висловила думку про те, що слід покращити роботу з медико-соціального патронажу за вагітними та дітьми раннього віку у сільській місцевості.

Підводячи підсумок наради, голова райдержадміністрації Капінус Олексій Григорович наголосив на тому, що питання, винесені на розгляд координаційної ради, є надзвичайно важливими і актуальними.Одним з найголовніших завдань реформування системи охорони здоров’я району є переведення медичної допомоги на якісно вищий рівень, а головне завдання влади - створення належних умов для підвищення стандартів та якості медичного обслуговування.

Звертаючись до сільських і селищних голів, керівник району акцентував увагу на тому, що саме вони найбільше знають і радості, і печалі жителів сіл і селищ, бо мають бути найпершими, а в більшості так і є, хто допоможе, вислухає, порадить і підтримає того, хто цього найбільш потребує; саме вони мають знати матеріально-побутові умови проживання і старого, і малого в селі та своєчасно надати допомогу або повідомити відповідні районні служби, аби запобігти малюковій смертності, поширенню захворювань на туберкульоз, розповсюдженню ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Також, Олексій Григорович запевнив усіх присутніх щодо особистої підтримки у вирішенні будь-яких питань, результатом яких є покращення життя і добробуту жителів району, бо це є наша спільна мета.

У підсумку засідання координаційної ради було прийнято низку рішень щодо визначених питань.

 

Ковальчук Л.Й., начальник відділу у справах

сім’ї, молоді, спорту та охорони здоров’я

райдержадміністрації 

НОВ�Н�