--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Пенсійна реформа 2017 прийнята – що зміниться

Пенсійна реформа 2017 прийнята – що зміниться

Україна, реформа, пенсії, виплати, збільшення, що зміниться 

1Верховна рада України в рамках розгляду запропонованої урядом пенсійної реформи ухвалила проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій (№6614).

 

За відповідне рішення  проголосували 288 народних депутатів – документ ухвалено у другому читанні та в цілому. 

 

Складовою частиною пенсійної реформи є обов'язкове осучаснення пенсій, тобто їх перерахунок відповідно до зростання середньої заробітної плати з якої сплачуються внески (спеціального показника, що використовується при обчисленні пенсій).

 

Уряд пропонує з жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати – 3 764,40 грн. Зараз розміри пенсій в залежності від року призначення відрізняються більше ніж у 3 рази.

 

Простий приклад: вчитель із страховим стажем понад 46 років. Якщо такому працівнику пенсія була призначена у 2008 році, він отримує 3311,87грн. Якщо ж такий працівник вийшов на пенсію у 2016 році – 8446,21 грн.

 

В результаті пенсії будуть перераховані, тобто підвищені, у близько 5,6 мільйонів українців (всього в Україні 11,9 мільйона пенсіонерів). Частина пенсіонерів після «осучаснення» будуть отримувати вдвічі більше.

 

Надалі базовий показник зарплати для розрахунку пенсій  буде автоматично збільшуватися за ставкою. З 1 січня 2018 року мінімальна пенсія становитиме 40 % від мінімальної зарплати.

 

Окрім цього, уряд пропонує вже з жовтня, а не з 1 грудня, як передбачає бюджетний закон, переглянути мінімальну пенсію – вона зросте до 1 373 грн. В результаті зростання виплат цьогоріч торкнеться майже 9 млн з-поміж 11,9 млн пенсіонерів.

 

Також з жовтня цього року уряд пропонує скасувати 15-відсоткове зниження пенсій працюючим пенсіонерам. Із 2,3 млн. працюючих пенсіонерів  зараз пенсії знижуються у 494 тис. Уряд пропонує, щоб ті, хто працює, отримували заробітну платню і пенсію у повному обсязі.

НОВ�Н�