--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

УКРАЇНА В МІГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСАХ ДО ЄС

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань європейської інтеграції провів слухання на тему: «Україна в міграційних процесах до ЄС: втрати та здобутки» (відео)

 17 травня під головуванням секретаря Комітету з питань європейської інтеграції відбулись комітетські слухання на тему: «Україна в міграційних процесах до ЄС: втрати та здобутки».

У заході взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради України І.Геращенко, заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції О.Зеркаль, заступник Міністра юстиції України Г.Гецадзе та інші представники центральних органів виконавчої влади, громадських організацій, вищих навчальних закладів України.

Перший заступник Голови Верховної Ради України І.Геращенко під час свого виступу наголосила на важливості обговорення зазначеного питання у надважливий для України день, коли підписано безвізовий режим з Європейським Союзом у Європейському парламенті. Також вона зазначила, що тема міграційної політики стає дедалі актуальнішою в контексті отримання Україною безвізового режиму.

Секретар Комітету з питань європейської інтеграції О.Сотник підкреслила, що кількість українських емігрантів постійно збільшується. Візова лібералізація збільшить можливість українців подорожувати, отримувати і ділитися досвідом із закордонними партнерами, а також зменшить витрати, необхідні для відвідання країн ЄС, зокрема на виготовлення віз. Але поряд з перевагами є і втрати для України, зокрема збільшення відтоку працездатних українців до країн – членів ЄС, зростання темпів старіння населення та погіршення демографічної ситуації.

Заступник Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції О.Зеркаль зауважила, що безвіз – це розуміння того, що таке Європейський Союз та європейські країни для школярів та студентів. У зв’язку з високою кількістю молоді, яка їде отримувати освіту за кордоном ми втрачаємо наше майбутнє.

Учасники слухань - представники ЦОВВ зазначили, що трудова міграція має негативні наслідки для економіки та соціальної сфери в цілому. Одним з пріоритетних завдань Уряду України є створення належного соціального і правового захисту трудових мігрантів шляхом укладання двосторонніх та приєднання України до багатосторонніх міжнародних договорів, а також створення та забезпечення належних робочих місць для українців.

Минулого року спостерігався пік кількості перетинів громадянами України державного кордону за всю історію незалежної України. Про добропорядність громадян України при виїзді за кордон свідчить інформація про кількість запитів на реадмісію, що надходить до ДМС України від міграційних органів інших держав світу. Географія поїздок громадян України за кордон з 2013 року перемістилася від країн-республік СРСР до країн-членів ЄС. З кожним роком все більше українців виявляє бажання отримати вид на проживання у країнах ЄС.

Окрім цього, однією з проблем для України залишається питання нелегальної міграції іноземців на територію України.

Також трудова міграція та оцінка її реальних масштабів є однією з основних проблем. Через закриття підприємств, низьку зарплату та конфлікт на Сході країни на сьогодні міграційна ситуація різко погіршилася. Поширення трудової міграції українців тягне за собою численні проблеми як для економіки, так і для соціальної сфери, зокрема відтік кваліфікованої робочої сили з країни, ризики порушення прав та свобод громадян України за кордоном. Економіка втрачає найактивніших громадян, які могли б працювати або започаткувати власний бізнес в Україні. Головним чинником, який сповільнює трудову міграцію, є створення високооплачуваних робочих місць.

Міграційні процеси та міжнародне співробітництво в галузі освіти сприяють популяризації української освіти на міжнародному ринку освітніх послуг та спонукають університети до конкурентної боротьби. Міністерство освіти і науки України підтримує розширення ділових контактів із багатьма урядовими і неурядовими організаціями, програмами і фондами.

Окрім зазначеного, спільно з представниками громадських організацій було обговорено ряд важливих питань в контексті міграційної політики, зокрема: новітні тенденції зовнішньої трудової міграції в Україні, виконання Україною зобов’язань за конвенціями про захист біженців та осіб без громадянства, міграція з України до ЄС після безвізу, а також вплив візової лібералізації на міграційну поведінку українців.

За результатами комітетських слухань членами Комітету з питань європейської інтеграції будуть прийняті Рекомендації. 

Слухання в Комітеті з питань європейської інтеграції на тему: «Україна в міграційних процесах до ЄС: втрати і здобутки» ч.1 17.05.2017 ВІДЕО ТУТ.

НОВ�Н�