--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

До 1 вересня на Житомирщині мають бути утворені госпітальні ради

До 1 вересня на Житомирщині мають бути утворені госпітальні ради

Житомирська область, госпітальні округи, госпітальні ради, формування, нарада, Ігор Гундич, Микола Суслик 

В державі відбувається реформування галузі охорони здоров’я. Розпорядженням Кабінету Міністрів України на території Житомирської області сформовані чотири госпітальні округи. Після створення госпітальних округів стоїть питання створення госпітальних рад, які в подальшому мають провести розробку багаторічних планів розвитку госпітальних округів. До 1 вересня на Житомирщині будуть сформовані госпітальні ради.

 

Про це говорили 26 липня на нараді з головами райдержадміністрацій, міськими головами та головами ОТГ під керівництвом голови облдержадміністрації Ігоря Гундича.

 

«Практично в кожному госпітальному окрузі є 2/3 делегатів від тих, які повинні бути за квотою. На сьогоднішній день вже можна починати роботу по установчих засіданнях госпітальних рад для початку їх роботи», – поінформував начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик.

 

Голова облдержадміністрації Ігор Гундич встановив дедлайн – до 1 вересня мають бути сформовані госпітальні ради у повному складі.

 

«Я надам відповідне доручення виконкомам 4 міст, аби прискорити процес формування госпітальних рад. А до 1 вересня я хотів би по всім госпітальним округам мати госпітальні ради. Реформа буде іти і ніхто нікого чекати не буде», – звернувся до присутніх Ігор Гундич.

 

Довідково. Госпітальна рада – це дорадчий орган. Створюється для визначення пріоритетних завдань, визначення проблемних питань, координації дій щодо реалізації на госпітальному окрузі державної політики в сфері охорони здоров’я, а також для реалізації функціонування медичної допомоги на госпітальному окрузі.

 

Всі рішення госпітальних рад затверджуються сесіями відповідних територіальних громад.

 

Членами госпітальної ради є представники міст обласного значення, районів, ОТГ, делеговані для роботи у складі госпітальної ради рішенням відповідних місцевих рад пропорційно до чисельності населення.

 

У повноваження госпітальної ради входить:

  • пропозиції щодо  перерозподілення трансфертів між бюджетними учасниками госпітального округу для фінансування програм медицини на первинному і вторинному рівнях;
  • плани розвитку госпітального округу;
  • реорганізація, перепрофілювання, оптимізація закладів охорони здоров’я, які надають первинну і вторинну медичну допомогу на госпітальному окрузі;
  • визначення перспективних планів розвитку закладів охорони здоров’я в межах госпітального округу;
  • інші питання, які будуть делеговані госпітальній раді.
НОВ�Н�