--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Геннадій Зубко: Підписані енергоефективні закони дадуть мультиплікативний ефект для економіки

Геннадій Зубко: Підписані енергоефективні закони дадуть мультиплікативний ефект для економіки

Україна, Закон, Фонд енергоефективності, прозорість, бюджетні кошти, Петро Порошенко, Геннадій Зубко 

1Сьогодні 20 липня 2017 року, в  НТУУ «КПІ» імені І.Сікорського Президент України Петро Порошенко підписав два ключових закони по енергоефективності, ЗУ №5598 «Про Фонд енергоефективності» і ЗУ №4941-д «Про енергетичну ефективність будівель».

 

Глава держави Петро Порошенко відзначив важливість прийняття цих законів для розвитку країни. «Маємо скорочувати споживання, робити більш дієві технології і підвищувати енергоефективність. Найкращі технології і розробки з енергоефективності, розроблені в КПІ, мають отримати патенти і ми в цьому їм будемо сприяти. Переконаний, найближчим часом будемо мати практичні результати нашої спільної діяльності», - наголосив він.

 

Петро Порошенко відзначив важливість прийняття Закону «Про Фонд енергоефективності», який схвалено усіма міжнародними партнерами та фінансовими організаціями.

 

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко зауважив, що введення в дію цих двох законів матиме мультиплікативний ефект для розвитку національної економіки, залучення інвестицій і створення нових робочих місць.

 

«Ідеологія Закону «Про енергоефективність будівель» визначається європейською директивою №30, що дозволяє перейти до системного аналізу сертифікації будівель і визначення практичних рекомендацій – що потрібно робити для зменшення споживання. Це також – створення нового ринку енергоаудиторів та підтримка енергосервісних компаній. Вже сьогодні у Луцьку, Дніпрі, Сумах, Одесі, Харкові, Львові є приклади зменшення споживання до 60% при виконанні відповідних рекомендацій. Даний інструмент сприятиме збільшенню капіталовкладень та залученню інвестицій», - зазначив Геннадій Зубко.

 

На його думку, другий Закон – «Про Фонд енергоефективності» надає фінансовий і технічний інструмент для модернізації багатоповерхового житлового сектору. «Закон є спільною розробкою із ЄС, Урядом Німеччини, які готові до подальшого технічного супроводу Фонду. «А це – створення 25 офісів по Україні, які безоплатно надаватимуть консультативні послуги. Це – фінансування Фонду з метою компенсації до 50% витрат власникам на модернізацію будівель. Це – залучення інновацій і сучасних технологій. Закон мотивуватиме власників інвестувати у заощадження ресурсів. А відтак – це значні можливості для розвитку малого і середнього бізнесу у напрямку енергосервісних та аудиторських компаній, проектних організацій, тощо», - відзначив Геннадій Зубко.

 

Нагадаємо, проект ЗУ № 5598 «Про Фонд ЕЕ» прийнято 8 червня 2017 року на засіданні Верховної Ради. За законопроект проголосувало 278 депутатів. ЗУ №4941-д «Про енергетичну ефективність будівель» був прийнятий ВРУ 22 червня 2017-го.  Відповідне рішення підтримали 259 народних депутатів.

НОВ�Н�