--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Голова Романівської РДА Капінус О.Г. зустрівся з учасниками АТО

19 липня Капінус О.Г., голова Романівської районної державної адміністрації, провів зустріч із активом Відокремленого підрозділу громадської організації «Обласна спілка учасників та ветеранів АТО «Схід» в Романівському районі на чолі з Багінським В.А.

На відверте спілкування із українськими воїнами голова райдержадміністрації запросив до свого робочого кабінету Кучинську Т.В., заступника голови райдержадміністрації, Турбовську Н.М., в.о. начальника відділу у Романівському районі ГУ Держгеокадастру у Житомирській області, Багінського В.А., начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Капінуса В.О., заступника Романівського селищного голови, Короленко Н.Н., головного редактора газети «Романівський вісник».

Під час розмови учасники АТО озвучили ряд найболючіших питань, які їм досі не вдавалось вирішити. Серед актуальних проблем – забезпечення земельними ділянками. Озвучено, що земельні ділянки для учасників АТО є в Романівському районі, проте на практиці мають місце випадки безпідставного затягування Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області прийняття рішення щодо надання дозволів, внаслідок чого учасникам АТО не надають ані дозволу на розроблення документації із землеустрою, ані мотивованої відмови у його наданні.

Учасники антитерористичної операції Романівського району обурені таким ставленням ГУ Держгеокадастру у Житомирській області до них, адже учасник АТО, як і будь-який громадянин України, має право набути у власність земельні ділянки для усіх цілей у порядку, визначеному Земельним кодексом України. Окремого нормативно-правого акту, який би регулював питання надання у власність земельних ділянок учасникам АТО, немає. Проте, вказаним вище Законом встановлено першочергове забезпечення земельними ділянками учасників АТО (членів їх сімей).

Крім цього, озвучено питання щодо несплати окремими сільгосппідприємствами району орендної плати за надані у користування паї учасників АТО, виділення земельних ділянок під забудову в смт.Романів.

Відреагувавши, голова райдержадміністрації доручив Капінусу В.О., заступнику Романівського селищного голови, разом із Турбовською Н.М., в.о. начальника відділу у Романівському районі ГУ Держгеокадастру у Житомирській області, вивчити дане питання та прозвітувати до 7 серпня 2017 року.

Також говорили й про санаторно-курортний відпочинок і складнощі із проходженням психологічної реабілітації, право на які демобілізовані учасники АТО не використовують в повній мірі через відмову них самих.

Зазначимо, що перед присутніми про свою роботу прозвітували Турбовська Н.М., в.о. начальника відділу у Романівському районі ГУ Держгеокадастру у Житомирській області, Багінський В.А., начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

У своєму слові під час засідання круглого столу Кучинська Т.В.,  заступник голови райдержадміністрації, ще раз наголосила на тому, що сьогодні учасники антитерористичної операції – це Герої, які своїми діями заслужили повагу та підтримку як з боку держави, так і з боку суспільства. Учасники АТО   мають бути взірцем для молоді та усіх нас, займати активну громадянську позицію.

Вона звернулася до активу Відокремленого підрозділу громадської організації «Обласна спілка учасників та ветеранів АТО «Схід» в Романівському районі у сприянні військово-патріотичного виховання учнів навчальних закладів району, адже незабаром початок нового навчального року.

Варто наголосити, що під час спілкування особливе занепокоєння викликало питання щодо бездіяльності окремих сільських голів у роботі з демобілізованими військовослужбовцями, які брали участь в бойових діях у зоні проведення антитерористичної операції.

Нагадаємо, що це вже далеко не перша зустріч, за ініціативи голови Романівської райдержадміністрації Капінуса О.Г., у подібному форматі, адже такі спілкування допомогають спільно вирішувати соціальні, медичні та будь-які інші проблеми українських воїнів, котрі боронять наш спокій на східних кордонах держави. 

 

 

 

 

Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�