--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Реформа децентралізації – одна з найбільш успішних в Україні, – Геннадій Зубко

Реформа децентралізації – одна з найбільш успішних в Україні, – Геннадій Зубко

Децентралізація, громади, реформа, Геннадій Зубко, координаційна зустріч, Гундич 

Реформа децентралізації сьогодні одна з найбільш успішних в Україні.

 

На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час координаційної зустрічі «Реформа місцевого самоврядування і децентралізація влади в Україні: успіхи та перспективи», у якій взяв участь і голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.

 

«Реформа децентралізації сьогодні одна з найбільш успішних в Україні. 412 громад вже об’єдналися. 159 громад вже два роки поспіль впроваджують цю реформу і показують, як не тільки змінюється система управління, а як матеріалізується система повноважень, система, яка дозволяє впровадити фінансову децентралізацію і зробити так, щоб люди відчули ці зміни на своє житті. Сьогодні площа, яку охоплює децентралізація в Україні, більша за площу Польщі чи Португалії», – зазначив Геннадій Зубко.

 

За його словами, поступово будуть впроваджуватися інструменти для оцінки результатів реформи в конкретній області та громаді.

 

Крім того, впроваджується і фінансовий моніторинг за такими показниками: кількість коштів у громаді на одного мешканця, залежність громади від фінансування з державного бюджету, витрати громади на управлінський персонал (витрати можуть збільшуватися тільки після збільшення доходів громади).

 

Геннадій Зубко закликав керівників громад правильно виставляти пріоритети, щоб у першу чергу зробити комфортнішим життя громадян, закрити найбільш болючі питання, як житлово-комунальні, інфраструктурні та ін.

 

Учасники зустрічі говорили також про освіту, медичну реформу, якісне надання адміністративних та комунальних послуг, просторовий розвиток територій та ін.

 

1

НОВ�Н�