--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Підведено підсумки весняної посівної кампанії у Романівському районі

Підведено підсумки весняної посівної кампанії у Романівському районі

Ярі зернові культури посіяно на площі –  4 287 га, що становить 195 %, в тому числі яра пшениця – 10 га, ярий ячмінь – 115 га, овес – 120 га, горох – 582 га, нут – 40 га, гречка – 689 га, кукурудза на зерно – 2 7321 га. Технічні культури посіяно на площі – 8 944 га, в тому числі соняшник – 2 124 га, цукровий буряк – 570 га, соя – 5 937 га, гірчиця – 140 га, льон – 101 га, фацелія 25 га, амарант – 49 га. Кормові культури посіяно на площі – 925 га. Всього посіяно ярих культур 13 762 га, або 105% до плану.

Посів проведено в оптимальні терміни, з дотриманням всіх вимог агротехнології, із застосуванням мінеральних добрив та протруйників, високоякісним насінням.

Вся посівна площа в районі складає 19 910 га, що на 1 550 га більше ніж у минулому році, загальна площа під зерновими та зернобобовими культурами складає 9 440 га, що на 3 490 га більше минулого року.

Приємним є те, що проведений посів льону, який в районі не вирощується протягом 10-15 років. Також посіяно нові для нашого району культури: фацелія та амарант.

У Романівському районі збільшиться посівна площа цукрових буряків.  

Не менш важливим є те, що господарства району почали збільшувати посівні площі зернових та зернобобових культур. За останні кілька років їх площа зменшувалась та переважали технічні культури: соя та соняшник.

Навесні нинішнього року склалися не прості погодні умови, приморозки протягом квітня-травня негативно вплинули на вегетацію та розвиток сільськогосподарських рослин. На даний час волога погода та підвищення температури повітря значно покращили стан посівів всіх сільськогосподарських культур.

Сільськогосподарські підприємства проводить догляд за площами посівів та захист від бур’янів, шкідників та хвороб сільськогосподарських культур згідно технологічних вимог.

Костянець О.Д., начальник відділу

агропромислового розвитку РДА

НОВ�Н�