--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Уряд пропонує скасувати законодавчі акти, прийняті до 1991 року

Уряд пропонує скасувати законодавчі акти, прийняті до 1991 року

Кабмін вважає, що застосування законодавства СРСР та УРСР було виправданим на ранніх етапах розвитку української держави, коли було відсутнім законодавство, прийняте за часів незалежності. На сьогодні ж це може сприйматися як неповноцінність правової системи України.

22 травня 2017 року Прем'єр-міністр В. Гройсман зареєстрував у ВРУ законопроект №6480 "Про визнання такими, що втратили чинність, актів органів державної влади і управління Української РСР та Постанови Верховної Ради України від 12 вересня 1991 року № 1545-ХІІ "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР" та такими, що не застосовуються на території України, актів органів державної влади і управління Союзу РСР".

Як йдеться у пояснювальній записці, застосування законодавства СРСР та УРСР було виправданим на ранніх етапах розвитку української держави, коли було відсутнім законодавство, прийняте за часів незалежності. 

Водночас застосування таких актів після відзначення 25 років незалежності України, на думку Уряду, може сприйматися як неповноцінність правової системи України та неспроможність влади забезпечити належне нормативно-правове регулювання відповідних правовідносин.

Таким чином, метою законопроекту №6480 є формування самодостатньої нормативно-правової бази України шляхом визнання такими, що втратили чинність деяких актів органів державної влади і управління УРСР та СРСР та активізації роботи по напрацюванню нормативно-правових актів України, що регулюють відповідні правовідносини. Зокрема, буде скасовано:

У разі прийняття цього законопроекту, Закон набере чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Проте тимчасово, до прийняття законодавчих та інших нормативно-правових актів України, що регулюють відповідні правовідносини, на території України Уряд дозволить застосовувати:

  • не більше ніж 3 роки з дня набрання чинності цим Законом — кодифіковані акти УРСР, Основи законодавства СРСР;
  • не більше ніж 1 рік з дня набрання чинності цим Законом — закони УРСР;
  • не більше ніж 6 місяців з дня набрання чинності цим Законом — підзаконні нормативно-правові акти УРСР.

 Державний інспектор                                                  О.В. Боровець

НОВ�Н�