--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У Житомирі запрацював Центр розвитку місцевого самоврядування

Перший робочий день Центру розвитку місцевого самоврядування

Житомирська область, реформи. децентралізація, Центр розвитку місцевого самоврядування, робочий день, Василь Невмержицький 

Перший робочий день після відкриття розпочався 22 травня у Центрі розвитку місцевого самоврядування.

 

Директор відокремленого підрозділу Василь Невмержицький поділився планами та ідеями щодо діяльності Центру.

 

Як вам працюється у перший робочий день після відкриття?

 

З перших же хвилин робочого часу в нас розпочалася інтенсивна робота. Ми плануємо 24 травня провести регіональну конференцію з питань децентралізації, зокрема з питань госпітальних округів. Тому в робочий процес увійшли швидко, аби все пройшло на високому рівні.

 

Чим саме займається ваш Центр?

 

Вже визначена Стратегія роботи Житомирського відокремленого підрозділу і зроблений план на 2017 рік згідно із стратегічних пріоритетів – створення передумов для якісного виконання місцевими органами своїх завдань, зміцнення потенціалу органів місцевого самоврядування з питань управління фінансами, покращення інституційної спроможності відповідних установ на обласному та місцевому рівнях. Зараз в області створено 32 ОТГ і найголовніше завдання – це їх розвиток. На наш Центр покладаються завдання щодо супроводу громад, їх підтримки і навчанні спеціалістів у різних галузях: в охороні здоров’я, освіті, просторовому плануванні та найголовніше – допомога у написанні Стратегії розвитку.

 

Які плани на 2017 рік?

 

Тут все просто – створити на Житомирщині якомога більше ОТГ. Наша мета на 2017 рік, відповідно до поставлених головою ОДА завдань, – це 80% території області має бути під ОТГ.

 

Чи повністю укомплектований кадрами Центр?

 

Ні. З 1 червня в Центрі вже будуть працювати консультант з питань регіонального розвитку та консультант з питань децентралізації. Буквально днями проходить конкурс на спеціалістів з питань комунікацій та управління фінансами. Але це ще не все – плануємо провести конкурс на посаду експерта з муніципального співробітництва.

 

Як довго працюватиме Центр?

 

Програма «U-LEAD з Європою» – це програма для України з розширення прав та можливостей на місцевому рівні розрахована на 4 роки (з 2016 по 2020). Цю програму фінансує Європейський Союз разом із країнами-членами ЄС: Німеччина, Швеція, Польща, Естонія. Бюджет програми складає 104 млн євро.

 

Чи буде Центр працювати після 2020 року?

 

Звичайно, Центр буде працювати і надалі. Ми будемо допомагати усім громадам без виключення й надалі розвиватися та ставати кращими. 

 

За матеріалами офіційного веб-сайту Житомирської ОДА

НОВ�Н�