--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

21 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій

21 травня 2017 року в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій (у третю неділю травня – відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року №431).

У цьому році виповнюються 80-ті роковини початку Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років. 23 березня 2017 року Президент України видав Указ №75, яким передбачено проведення заходів до згаданих роковин.

Пам’ять про безневинно убієнних романівців у роки Великого терору завжди житиме у серцях їх нащадків, передаватиметься із покоління у покоління.

9 травня, у день 72-ї річниці Перемоги над нацизмом, у селі Пилипо-Кошара відбулося відкриття пам’ятного знака жертвам політичних репресій 1937-1938 років. Його за власні кошти виготовив і встановив Ліневич Томаш Тадейович, який народився у с.Пилипо-Кошара. За надуманими звинуваченнями два його рідні дідусі: Петро Мартинович Ліневич і Мар’ян Альбінович П’ясківський були репресовані і розстріляні.

Біля церкви села Пилипо-Кошара, з дозволу місцевих мешканців, і встановлено пам’ятний знак «Жертвам політичних репресій», на якому викарбувано імена розстріляних у 1937-1938 роках односельців: фельдшера Іллі Івановича Бруцького, рахівника лісництва Якова Семеновича Денисюка, коваля Франца Вікентійовича Проковського, колгоспників Мар’яна Вікентійовича Проковського, Валентина Станіславовича Короцінського, Григорія Гавриловича Кобилянського, Віктора Купріяновича Вишневського, Марціна Амбросійовича Чернецького.  

Відкриття пам’ятного знака відбулося за участі голови Романівської районної державної адміністрації Капінуса О.Г., заступника голови райдержадміністрації Кучинської Т.В., очільника Миропільської територіальної громади, до складу якої входить с.Пилипо-Кошара, Гиндича В.П., сільського старости Назарука В.А., громадськості села, а ще за участі великої і дружної родини Ліневичів, яка зібралася у цей день, щоб вшанувати пам’ять дорогих людей, прибувши з Романова, Житомира, Російської Федерації.

«Сподіваюсь, що встановлення пам’ятного знака у с.Пилипо-Кошара є лише початком і подібна робота буде проведена і в інших селах та селищах Романівського району для того, щоб пам’ять про замордованих і безневинно убієнних під час сталінських репресій романівців залишилася в наших серцях  назавжди та слугувала пересторогою для прийдешніх поколінь»,- сказала Кучинська Т.В. у своєму виступі під час відкриття пам’ятного знака.

Романівська районна державна адміністрація, в особі її голови Олексія Григоровича Капінуса, висловлює щирі слова подяки Ліневичу Томашу Тадейовичу за активну громадянську позицію, виявлену під час здійснення пошукових робіт із встановлення імен односельців, які були репресовані та знищенні під час Великого терору -  масових політичних репресій 1937-1938 років, та за проведену роботу з виготовлення і встановлення пам’ятного знака  «Жертвам політичних репресій» у селі Пилипо-Кошара.


Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�