--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Монетизація субсидій має стати реінвестицією в енергоефективність, – Геннадій Зубко

Монетизація субсидій має стати реінвестицією в енергоефективність, – Геннадій Зубко

Субсидії, монетизація, енергоефективність, кошти, кроки, субсидіанти, Зубко 

1Монетизація субсидій має стати реінвестицією в енергоефективність. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на відкритті Третього Форуму енергоефективного партнерства у Києві.

 

«Ми повинні дати можливість інвестувати в енергоефективні заходи не лише тим, хто має відповідний дохід, а й тим, хто не має можливості сплачувати за комунальні послуги – субсидіантам.  Тому концепція монетизації субсидій, яку ми напрацювали спільно зі Світовим банком, нашими європейськими партнерами передбачає два кроки. Перший, на рівні підприємств теплоенергетики, щоб позбутись клірингових розрахунків, а також прибрати монопольне становище НАК «Нафтогаз». По-друге, монетизація субсидій для споживачів, яка означає, що зекономлену частину коштів субсидії споживач зможе спрямувати на енергоефективні заходи. Тут маємо потенціал у 52 млрд грн, які держава витрачає на субсидії. Існуюча система субсидій не тільки не сприяє впровадженню заходів енергоефективності, але й навпаки заважає і демотивує людей», – наголосив Геннадій Зубко.

 

Він зазначив, що ключове завдання реформи енергоефективності – зменшення навантаження енерговитрат та комунальних послуг на сімейний бюджет, державний та місцеві бюджети. «Вперше у фокусі реформи поставлено саме споживача. Всі ключові напрями реформи – системи теплопостачання, житлового сектору, системи житлових субсидій – спрямовані на те, щоб дати споживачеві якісну послугу за доступну ціну. Дати інструменти для управління будинком та механізми фінансування термомодернізації, а також фінансову мотивацію до заощадження  енергоресурсів. Україна має потенціал скорочення газу - 11,4  млрд м3», – зазначив Геннадій Зубко.

 

Він нагадав, що пакет законопроектів з енергоефективності відпрацьований з Євросоюзом, який, у свою чергу, залучається до фінансування й підтримки Фонду енергоефективності, знаходиться у Парламенті. «Україна має швидше рухатися у реформі енергоефективності. Сподіваюся, що на найближчому пленарному тижні закони будуть проголосовані», - підкреслив Геннадій Зубко.

НОВ�Н�