--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

2017 – рік Японії в Україні

2017 – рік Японії в Україні

2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні.  Це символічно, що рік Японії в Україні буде проходити в 25 – річницю встановлення дипломатичних відносин між  нашими країнами Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, та зближення українського та японського народів, посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

Чим здивує Україна друзів з Далекого Сходу? Оплетеною легендами й казками давньою історією, мелодійними піснями та старовинними  іконами, щирою душею й відчайдушною звитягою, неповторним співом і веселими танцями. Не менш цікавою для наших співвітчизників виявиться далека загадкова Японія.

Це країна з дуже давніми й непорушними традиціями, що чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все — в оточенні надсучасних нанотехнологій! Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі.

Унікальним також є ставлення японців до природи — воно сповнене глибоко споглядання і романтики. Цей народ захоплюються натуральною красою пейзажу, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах.  Японія – це єдина країна в світі, в історії якої існувало міністерство поезії.  Саме в Японії вVIII – XII століттях конкурсний іспит для претендентів на будь-яку  державну посаду обов’язково передбачав написання кандидатом власного вірша на запропоновану тему. Японія – це країна, у якій неможливо зустріти мешканця, що за своє життя не спробував би скласти власного вірша, чи не знав би напам’ять кілька хайку або танка з відомих поетичних антологій. Саме тому проста по формі і загадкова за змістом японська поезія має шанувальників у всьому світі.

«Слова не повинні відволікати увагу на самих себе тому,  що істина за межами слів» -  сказав великий японський поет Мацуо Басьо. Познайомитись з його творчістю та творчістю Кобо Абе, Харуми Мураками, Ясунарі Кавабати, Едогава Рампо, Акутанава Рюноска і стати ближче до Країни Вранішнього Сонця допоможе вам виставка літератури, яка оформлена в Романівській районній бібліотеці для дорослих з нагоди Року Японії в Україні.

 

В.О.Баша – бібліотекар Романівської  районної бібліотеки для дорослих

НОВ�Н�