--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У Романівському районі проведено семінар щодо недопущення виникнення африканської чуми свиней

22 березня в Романівському районі проведено семінар щодо недопущення виникнення африканської чуми свиней та проведення оперативних заходів у разі підтвердження діагнозу. Профілактика та заходи боротьби з нодулярним дерматитом, грипом птиці.

У семінарі взяли участь: представники ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, обласної державної лікарні ветеринарної медицини, Житомирської регіональної лабораторії ветеринарної медицини, управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА, Житомирського національного агроекологічного університету, Романівської райдержадміністрації, ветеринарні фахівці управлінь Держпродспоживслужби в Романівському, Баранівському, Любарському, Чуднівському районах, фахівці Романівської, Баранівської, Любарської, Чуднівської  районних державних лікарень ветеринарної медицини, ветеринарні фахівці сільськогосподарських підприємств.

З вступним словом до учасників семінару звернувся  в.о. начальника  управління Держпродспоживслужби в Романівському районі Стадник В.М. 

У ході семінару розглянуто питання:

  1. Стан ведення свинарства та хід зимівлі у забезпеченні епізоотичного благополуччя області, доповідач начальник управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації Кирилюк Р. М.

       2. Епізоотична ситуація щодо АЧС в Україні та області, доповідач начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії  ГУ Держпродспоживслужби Волківський І. А.

3. Африканська чума свиней –  етілого-епізоотичні  процеси, патогенез та циркуляція збудника, проблеми імунізації, з доповіддю виступив доктор ветеринарних наук, професор ЖНАЕУ Галатюк О. Є.

4. Заходи, що проводяться Держпродспоживслужбою щодо недопущення проникнення збудника африканської чуми свиней на територію області -   начальник відділу організації протиепізоотичної роботи ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Міщенко М. Д.

         5. Діагностика та деференційна діагностика  африканської чуми свиней, міри безпеки при відборі пат- та біоматеріалу від свиней - завідувач. патоморфологічним відділом Житомирської РДЛВМ Шлапак Р.Д.

  6.Програми заміщення утримання свиней в малотоварних господарствах на інші види тварин як  альтернатива  у боротьбі з АЧС- начальник управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації Кирилюк Р.М.

7. Нодулярний дерматит -  клінічні ознаки, діагностика профілактика та заходи боротьби - доповідач доктор ветеринарних наук, професор ЖНАЕУ Галатюк О.Є.

8. Про профілактику грипу в птиці, епізоотична ситуація по інших інфекційних хворобах тварин в області розповів начальник відділу організації протиепізоотичної роботи ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Міщенко М. Д.

Забезпечено відпрацювання практичних навичок з проведення оперативних заходів при захворюванні на АЧС за участю ветеринарних фахівців управлінь, лікарень, лабораторій.

Підвів підсумки семінару начальник управління  безпечності харчових продуктів та ветеринарії  ГУ Держпродспоживслужби Волківський І.А.

Управління Держпродспоживслужби

в Романівському  районі

НОВ�Н�