--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНИМИ! Гра в смерть «Синій кит»

Обережно! Гра в смерть «Синій кит»

 

У наш час Інтернет став невід’ємною частиною життя для  дітей. Вони швидко орієнтуються у віртуальному просторі: спілкуються, шукають друзів, завантажують музику, грають в он-лайн ігри…

Діти найбільш уразлива категорія користувачів Інтернету. Інтернет, як павук, затягує підлітка у свою павутину, і як тільки діти починають жити в ілюзорному світі, вони втрачають зв’язок зі світом реальним і потрапляють в залежність від всесвітньої мережі.

Останнім часом серед підлітків набуває популярності гра «Синій кит», яку ще знають як «Тихий дім», «Море китів», «Розбуди мене о 4:20».  У цієї смертельної «забавки» багато назв, втім, результат один – обірване юне життя.

Вся тематика гри побудована навколо теми китів – самотніх і сумних створінь, невідомо чому здійснюючих самогубство. Підлітки асоціюють себе з цими «романтичними» тваринами, називають себе китами, зберігають на особистих сторінках відео або малюнки з китами, що літають.

Діти розміщують на своїх сторінках в соціальних мережах повідомлення «синій кит», «тихий дім», «хочу в гру», «розбуди мене в 4:20», «f57», «f58», після чого з ними зв’язується так званий куратор, який спілкується з дітьми та дає їм завдання, постійно надсилає монотонні та сумні треки, картинки з пригнічуючими пейзажами та словами про безвихідь, створює ілюзію підтримки та розуміння. Учасниками гри стають не всі хто поширив вищевказані хештеги, куратор вивчає психологічний та емоційний стани дитини, здатність до навіювання, чи піддається вона чужому впливу, та обирає дітей лише з вразливою психікою, дітей, які вважають себе покинутими, нікому непотрібними.

Згідно правил, учасник гри має пройти чимало квестів, які пов’язані з заподіянням собі шкоди у той чи інший спосіб, що обов’язково підкріплюється відеозаписом. Фінальне завдання – покінчити життя самогубством.

Одне з завдань – не спати на протязі проходження квесту, куратор «групи смерті» спілкується з дітьми щодня на протязі 50-ти днів близько четвертої  години ранку, в передсвітанковий час, коли змішуються сон та реальність, в ході чого діти перестають розуміти сплять вони чи досі перебувають у світі сновидінь. Фінальне завдання – в останній день необхідно поспати та навести будильник на 4:20 ранку, тоді і настає найкращий момент для злочинця, щоб повідомити свою юну жертву – «Все, що відбувається – сон. Вийди на дах, зістрибни з нього та прокинься».  І це лише одна зі схем. Модератори сайту вираховують ай-пі адресу учасників гри, дізнаються їх адресу та погрожують рідним та близьким розправою, опублікуванням переписки та інтим фото гравців, створення яких було одним із завдань гри.

Одне з найнебезпечніших завдань гри так зване «Біжи або помри», в ході якого діти зобов’язані пробігти перед проїжджаючою машиною, не потрапивши при цьому під машину та зафільмувавши процес.

Поширенню гри сприяє вразлива психіка дітей та підлітків. Часто вони почувають себе самотніми, нікому непотрібними, не можуть знайти спільної мови з батьками, вважають, що їх ніхто не розуміє, не можуть знайти своє місце у суспільстві. Чим і користуються злочинці з «груп смерті», доводячи дітей до самогубства, з метою продажу відео з актом суїциду.

Тому, просимо Вас, шановні батьки, контролюйте активність своїх дітей в соціальних мережах, зверніть увагу на те, в яких групах вони перебувають та з ким спілкуються, слідкуйте за їх психологічним (апатія, постійна сонливість, пригнічення, депресія) та фізичним (погане самопочуття, розлад сну, зміна режиму сну, наявність порізів на тілі, особливо з зображеннями кита, символів «f57», «f58») станами. І, що найголовніше, не залишайте своїх дітей сам на сам з їхніми проблемами, спілкуйтеся з ними, проводьте час разом, проявляйте турботу та любов, створіть у сім’ї атмосферу захищеності, розуміння та підтримки.

Алла Зелюнко,

головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації

НОВ�Н�