--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

На Житомирщині розпочалася операція «Первоцвіт - 2017»

На Житомирщині розпочалася операція «Первоцвіт - 2017»

Житомирська областьекологія"Первоцвіт-2017"акціяпочаток 

1 У Житомирській області розпочато проведення операції «Первоцвіт-2017», в рамках якої буде зосереджена робота в місцях збору, збуту рослин та транспортування, у тому числі за межі країни.

 

Про це повідомляє управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

 

«За придбання чи продаж рослин занесених до Червоної книги України або таких, що охороняються відповідно до міжнародних договорів України передбачена відповідальність у вигляді штрафу в сумі від 1 тис. 700 грн до 3 тис. 655 грн із конфіскацією рослин», – йдеться у повідомленні.

 

Відмовтесь від збирання та придбання рослин занесених до Червоної книги України – давайте охороняти навколишнє природне середовище  разом! 

 

Довідково. Первоцвіти – це дикоростучі рослини, які квітнуть наприкінці зими та протягом весни. Д них відносяться підсніжники, проліски, білоцвіт весняний, крокуси, черемша, горицвіт, анемона лісова та нарцисоцвіта, анемона дібровна, гадюча цибулька, різні види рясту. Більшість з цих трав знаходиться на межі зникнення і занесені до Червоної книги України, тобто за жодних обставин збір в природі та торгівля ними заборонені й караються законом.

 

Перші весняні квіти відіграють величезну роль у житті лісу як цілісного природного комплексу. Їх нектар є майже єдиним джерелом їжі для комах, що прокинулись після зимової сплячки. Зникнення першоцвітів спричиняє загибель джмелів, бджіл, метеликів, які на цих рослинах знаходять собі поживу ранньої весни.

 

 

НОВ�Н�