--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Правова освіта дітей

Правова освіта дітей

 

21 лютого 2017 року, з метою підвищення рівня правової культури дітей, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з Романівським бюро правової допомоги організовано виїзний лекторій «Підліток у правовому суспільстві».

Спеціалісти служби та працівники бюро правової допомоги відвідали навчальні заклади Романівського району: Камінську ЗОШ І-ІІІ ст., Миропільську гімназію, Миропільську ЗОШ І-ІІІ ст. №2. В ході лекторію, учням 7-11 класів  роз’яснено положення чинного законодавства про адміністративну та кримінальну відповідальність, ознайомлено з правами та обов’язками учнів, подано статистику та наслідки вживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних засобів неповнолітніми, стан підліткової злочинності в районі, надано інформацію про діяльність бюро правової допомоги.

Окрему увагу виступаючі зосередили на підвищенні обізнаності про насильство над дітьми, попередженню сексуальної експлуатації дітей, формуванню статевої культури підлітків, насильства в сім’ї, дітям роз’яснено правила безпечної поведінки у випадках загрози вчинення відносно них насильства.

Слід відмітити, що 11 лютого 2017 року, в ході проведення профілактичного рейду «Дозвілля молоді у вечірній час», виявлено двох підлітків, які перебували в пізній час у розважальному закладі та розпивали алкогольні напої, тому учням вкотре наголошено, що службою у справах дітей спільно з інспекторами  Романівським ВП,  Романівського районного сектора КВІ управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області, відповідними відділами райдержадміністрації, працівниками сільських/селищних рад, педагогічних колективів навчальних закладів по населених пунктах району проводяться профілактичні рейди з метою виявлення неповнолітніх, які вживають алкогольні напої, бродяжать, перебувають на вулиці під час навчального процесу та у громадських місцях у пізній час без супроводу батьків, або осіб, що їх замінюють, скоюють інші протиправні вчинки.

У ході проведення лекторію, дітям продемонстровано відеоролики на тему «Домашнє насильство», «Діти колонії», «Загратоване життя», «Допоможіть зупинити насильство над дітьми».

На завершення заходів, дітям надано контакти компетентних органів та служб, до яких вони можуть звернутися за допомогою та підтримкою.

                                                                                                                   Алла Зелюнко,

                                                                  головний спеціаліст служби

                                                                  у справах дітей райдержадміністрації

НОВ�Н�