--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

25 лютого - День народження Лесі Українки

«Ти себе Українкою звала

І чи краще знайти ім’я

Тій ,що радістю в муках сіяла

Як Вітчизна велика твоя?! »

 

За вікном зима. Ось у таку пору 25 лютого 1871 року у місті Новоград – Волинському народилася одна з фундаторів новітньої української літератури, окраса і гордість української нації Лариса Петрівна Косач – Леся Українка.

«Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом – писав Максим Рильський – то найвідповідніше слово було б – боротьба».

З’явившись на  рубежі  двох століть і двох епох, ця творчість стала однією з вершин української літератури.  Ім’я поетеси  овіяне і сьогодні всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування. ЇЇ талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці  і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці. Як сказав Іван Франко: «Це талант наскрізь мужній, хоч не позбавлений жіночої грації і ніжності… ЇЇ поезія – то огнисте оскарження того гніту  сваволі, під яким стогне Україна».

Особливою, іскрометною любов’ю серце Лесі горіло до рідної України. Жила вона Україною, боролась за Україну, творила, виливала своє слово для України.

Все життя поетеса була борцем, воїном, що начертав на своєму щиті слова – «Умру –Не здамся». Донька Прометея несла вогонь поезії, цю іскру Божу за життя людям,несе і зараз, устами нашими, її потомків.

То ж відзначаючи 146 річницю від дня народження  Лесі Українки районною бібліотекою для дорослих проведено поетичну годину «Чистий промінь Лесиного слова» на якому звучало слово Лесі і слово про Лесю, як шана наша пам’яті великій.  Для користувачів інтернет – центру, учнів Романівської гімназії та ЗОШ I–III ст. директор бібліотеки для дорослих Л.В.Корінчук провела презентацію книжкової виставки «Життя, гідне слави», де познайомила з літературою, присвячену життю та творчості видатної земляки.

Видатні поети ніколи не полишають нас. З’єднавши  своє життя з мріями та стражданнями людей, з їхнім  пориванням до волі і щастя, вони крокують Великою Землею Безсмертя.

Баша В.О., бібліотекар

Романівської районної бібліотеки

для дорослих

НОВ�Н�