--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Завдяки їм змінено хід історії України

Завдяки їм змінено хід історії України 

Минає три роки, відколи на Майдані загинули Герої Небесної Сотні. Люди вийшли, щоб відстояти своє право вибору. Ані кулі, ані гранати не перемогли їх. Вони гинули, але не здавались. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя.

На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, Указом Президента 20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні.

Наш святий обов'язок – пам'ятати своїх героїв. Орденом Героїв Небесної Сотні нагороджені чотири сини житомирської землі. Вони різні за віком, за освітою, за уподобаннями і єдині у своєму бажанні жити у вільній країні.

Сергій Олександрович Кемський народився 1981 року, закінчив філософський факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, був співробітником Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, сповідував ідеї ненасильницького спротиву. Часто приїздив на Майдан, брав участь у створенні анархістської «Чорної сотні». Допомагав виносити поранених. Вбитий снайпером пострілом у шию 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Похований у с. Яблунець Ємільчинського району.

Олександр Олександрович Балюк народився 1974 року у с. Пилиповичи  Новоград-Волинського району. Зі школи був активним, спортивним хлопцем, добрим і роботящим. Працював у Москві на будівництві. Поїхав до Києва на Майдан захищати правду та волю. 20 лютого отримав смертельне поранення від кулі снайпера. Очевидці,  які  були  поряд з ним в останні хвилини його життя, розповідають, що вже отримавши важке поранення у груди, він намагався врятувати іншого пораненого. Олександра  Балюка  поховали у його рідному селі Пилиповичи.

Яків Якович Зайко, 1940 року народження, український громадсько-політичний діяч, журналіст і письменник. Народний депутат України від Народного Руху. Головний редактор газети «Голос громадянина», серій книг «Верховна Рада України» та «Літопис державотворення». Був нагороджений.орденом «За заслуги» ІІІ і II ст. Брав участь в акціях протесту у грудні 2013 — лютому 2014 року.18 лютого 2014 року помер від інфаркту в результаті атаки «Беркуту» на барикади по вулиці Інститутській у Києві.

Віктор Олександрович Прохорчук народився 1975 року у Володарську-Волинському. Перебував на Майдані від самого початку. Активіст Самооборони Майдану. Зник 18 лютого. Бійці з його сотні відшукали свого побратима через тиждень у морзі. Перед тим тіло загиблого виявили у дворах Хрещатика, куди воно було викинуте зі слідами насильницької смерті. У нього залишилась дружина і двоє синів.

Звичайні люди, мирні громадяни, які вийшли на Майдан, щоб відстояти своє право на мрію. Світла пам’ять тим, хто зробив нашу країну іншою. Їх подвиг не буде забутий ніколи.

НОВ�Н�