--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Три роки боротьби
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
« Новини

На момент проходження військової служби за контрактом місце роботи зберігається

На момент проходження військової служби за контрактом місце роботи зберігається

Житомирська область, військова служба, контракт, місце роботи, заробітна плата 

1 До департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації надходять письмові запити та телефонні дзвінки з питань додержання законодавства про працю щодо працівників, прийнятих на військову службу в особливий період.

 

Питання порушуються різні: Чи є служба за контрактом підставою для увільнення працівника від виконання обов'язків? Чи зобов’язане підприємство зберігати місце роботи, посаду та середній заробіток? Як компенсується підприємству з державного бюджету середній заробіток, виплачений таким працівникам? Чи зобов'язане підприємство подавати органові соціального захисту населення звіти про фактичні витрати на виплату компенсації з бюджету середнього заробітку?

 

Відповідно до частини 3 ст. 119 КЗпП (із змінами, внесеними Законом України від 06.12.2016р. № 1769-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби») за працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом в особливий період, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення.

 

Працівник лише увільняється від виконання повноважень, підстава для цього – копії наказу, витяг з наказу військового комісаріату або витяг з наказу військової частини про проходження військової служби.

 

Починаючи з 1 січня 2016 р. законодавством не передбачені компенсації роботодавцям з Державного бюджету України за виплату середнього заробітку працівників, тому підприємство має можливість подати у соцзахист звіти про фактичні витрати на виплату компенсації за формою згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 р. №105 тільки за 2014—2015 рр.

НОВ�Н�