--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Романівці відзначили День Соборності України

Романівці відзначили День Соборності України

22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об’єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

20 січня у приміщенні Романівської районної бібліотеки для дорослих відбувся літературний захід присвячений Дню Соборності України «Акт Злуки – символ єднання та Соборності України». Захід проходив в читальному залі бібліотеки, який був відповідно тематично оформлений. Ведуча В.О.Баша привітала усіх присутніх зі святом Соборності України. Піднесено звучав Гімн України.

У своїх виступах голова Романівської райдержадміністрації О.Г. Капінус та голова Романівської районної ради О.П.Кондратюк закликали молодь пам’ятати тих, хто віддав життя за наше сьогодення, за Україну.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих учасників антитерористичної операції, які у ХХІ столітті стали на захист цілісності нашої Батьківщини.

Зворушеним був виступ заступника голови районної державної адміністрації Т.В.Кучинської. Тетяна Вікторівна, як вчитель історії з великим досвідом роботи, розповіла про цікаві факти з історії створення незалежної української  держави.

Учні та дорослі з цікавістю переглянули відеофільм історичної хроніки «Акт Злуки».

До глибини душі зворушив усіх виступ самодіяльного аматора Б.М.Дьожина, котрий виконав акапельно «Думу про Україну». За тим слово взяли учні Романівської гімназії (класний керівник А.Г.Яременко). На заході також були присутні учні Романівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. із вчителем історії  В.В.Бовсунівським.

Щирими оплесками нагородили присутні виступ волонтерки В.С.Самчук та координатора волонтерської організації «Берегиня» І.В. Савчук. Ірина В’ячеславівна схвильовано прочитала слова поета – борця Т.Г.Шевченка, який закликає українців до боротьби за кращу долю.

Ведуча свята представила книжкову виставку «За Україну, за її волю» та ознайомила  з новинками літератури.

Учасники зібрання поклали живі квіти до підніжжя пам’ятника Т.Г.Шевченка.

Людмила Корінчук,

директор районної бібліотеки для дорослих   

НОВ�Н�