--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

242 дня подвигу: «Кіборги» витримали – не витримав бетон!

242 дня подвигу: «Кіборги» витримали – не витримав бетон!

Житомирська областьаеропортрічницяКіборгиГерої 

21 січня виповнилося два роки, як українські військові залишили Донецький аеропорт.

 

17 квітня 2014 розпочалися спроби встановлення контролю над донецьким аеропортом.

 

Оборона аеропорту увійшла в історію, як одна з найбільш героїчних бойових сторінок українців, стала свідченням незламності сили духу, честі і любові до Батьківщини.

 

Легендарні «Кіборги» боронили цей символ української незламності 242 дні. «Кіборги» витримали – не витримав бетон.

 

Бої за Донецький аеропорт почалися 26 травня 2014 року — збройне протистояння між українськими силовиками та терористичними збройними угрупованнями за встановлення контролю над летовищем Донецького міжнародного аеропорту, що мав стратегічне значення.

 

До оборони аеропорту в різний час були залучені 3-й полк спецпризначення, десантні бригади України та добровольці з Добровольчого українського корпусу (Правий сектор). Селище Піски обороняли підрозділи батальйону МВС «Дніпро-1», артилеристів і танкістів 93-ї механізованої бригади, танкісти 1-ї танкової бригади, які також виконували бойові завдання на території аеропорту.

 

У жовтні на посилення в Піски та аеропорт перекинуто підрозділи 95-ї аеромобільної бригади, 79-ї аеромобільної бригади, 74-го розвідувального батальйону, добровольчого батальйону «ОУН».

 

З другої половини листопада Донецький аеропорт та навколишні поселення обороняли бійці 90-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї десантно-штурмової бригади, які завдяки своїм успіхам при знищенні бойовиків у першій половині грудня, зокрема російських спецпризначенців, стали відомими на весь світ. В січні 2015 року в обороні нового терміналу брали участь бійці 3-го батальйону 80-ї десантно-штурмової бригади.

 

Пам’ятаємо всіх, хто залишив життя у боях за Донецький аеропорт. Слава Героям, які повернулися живими.

 

Довідково: Річниці оборони Донецького аеропорту  приурочено прем’єру національного фільму «Воїни духу»,  що відбулася 19 січня по всій Україні. Це розповідь про трагедію героїчної оборони Донецького аеропорту, що тривала 242 дні. У стрічці детально розкрито передумови, які призвели до захоплення ворогом цієї позиції, та показана історія п’яти крайніх днів захисту Донецького аеропорту та перебування двох героїв у полоні. Фільм  наповнений матеріалами з місця події і розповідає про долі багатьох живих та загиблих героїв.

 

У Житомирі фільм «Воїни духу» можна переглянути у кінотеатрах: імені І. Франко (з 19 січня протягом тижня) та «Україна» (протягом трьох днів з 26 січня).

 

1

НОВ�Н�