--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Романівщина відзначає День Соборності України

Сьогодні, 20 січня, голова Романівської райдержадміністрації Капінус О.Г., голова районної ради Кондратюк О.П., заступник голови райдержадміністрації Кучинська Т.В. взяли участь у заходах з нагоди Дня Соборності України, які відбулися на базі районної бібліотеки для дорослих та бібліотеки для дітей і відкривають цикл заходів, які проводитимуться у Романівському районі протягом 2017-2021 років до 100-річчя Української революції – першого досвіду українського державотворення у ХХ столітті. 

Про події 98-річної давності, коли на площі перед Київською Софією 22 січня  було урочисто проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки та сьогодення українського народу,- говорила заступник голови райдержадміністрації, історик Кучинська Т.В., бібліотекар районної бібліотеки для дорослих Баша В.О., учні Романівської гімназії.

Цій даті судилося вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності. Як і День Незалежності, це свято знаменує собою одну з найбільших перемог нашого народу – возз’єднання на своїй землі в одну державу, визволених із неволі двох частин України – Західну і Східну.

«Однині народ український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружними зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу українську на благо і щастя всього її  народу», – сказано в Універсалі Директорії УНР.  Ідея соборності стала загальнонаціональною мрією, невід’ємною частиною національно-визвольного руху.

Об’єднавчий Акт Злуки 1919 року залишив глибокий слід в історичній пам’яті українського народу. Свідченням цього стали січневі події 1990 року, коли мільйони українців у розмаї жовто-блакитних знамен поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України. Українці довели світові, а передусім – собі, що ми є народом, об’єднаним спільним минулим, турботою про сьогодення та відповідальністю за майбутнє. Ці події стали могутнім виявом волі українців, реальним фундаментом, на якому згодом постала молода незалежна держава.

День 22 січня приніс і гіркоту втрат: три роки тому нашому народу за свою свободу знову довелося заплатити найціннішим – життям найкращих синів. 2014 року в Києві загинули Юрій Вербицький, Сергій Нігоян, Михайло Жизневський та Роман Сеник – перші жертви Революції Гідності, перші Герої Небесної Сотні.  22 січня – день, коли вкотре слід віддати шану пам’яті загиблим Героям та схилити голови перед їхньою жертовністю.

І сьогодні сотні тисяч військовослужбовців, добровольців, медиків, волонтерів піднялися на захист територіальної цілісності України, засвідчивши єдність, патріотизм та незнищенний національний дух.

Саме 20 січня минає 2 роки із дня загибелі нашого земляка Атаманчука Олександра Олександровича, учасника антитерористичної операції. Усі присутні у Романівській районній бібліотеці для дорослих вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблого Героя, який віддав своє життя за захист державного суверенітету та територіальну цілісність України.

Сьогодні ж громадськість Романова на чолі із керівництвом району поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку.

Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�