--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

З нагоди 135-річчя видатного земляка Івана Огієнка

Я взяв своє серце малими руками

Й віддано поклав Україні до ніг,
І юна любов розцвілася між нами,

І став я орати твердий переліг.
Й нікому вже більше не дав я любові,
Бо другого серця кохати не маю,
І вірним зостанусь, аж дошки соснові
Єдину любов мою спинять без краю.

                                                                             Іван Огієнко

 

На початку 2017 р. українська і світова громадськість відзначає 135-річчя з дня народження видатного ученого, педагога, державного, громадського, церковного і культурного діяча Івана Івановича Огієнка. Сучасники називали його людиною енциклопедичних знань, праці й обов’язку. Історія і культурологія, література і мовознавство, журналістика і поезія, філософія і богослов’я, видавництво і педагогіка — такою різноманітною й багатою була сфера діяльності Івана Огієнка.

На жаль, більшість творів І. Огієнка, а він є автором понад двох тисяч публікацій, і сьогодні ще малодоступна для українського читача: знаходяться вони за кордоном, а та незначна частина, що видавалась в Україні у 20-х рр., ще донедавна перебувала в спецсховищах як заборонена.

16 січня   1882  року в м.Брусилові на Житомирщині народився професор  Іван  Іванович Огієнко, український церковний, державний , громадський діяч.

Як тільки не величали Івана Огієнка, захоплені його фантастичною  працелюбністю сучасники – біографи : «Людина праці і обов’язку», «Невтомний працівник українського Ренесансу», «Ініціатор розвою української культури», «Будівничий української автокефальної церкви»

Перу І.Огієнка – видатного вченого – мовознавця, філолога, перекладача та історика належить понад 300 творів. Він переклав 44 назви релігійної літератури. Його переклад БІБЛІЇ українською мовою Британське біблійне товариство визнало одним з кращих у світовій історії.

Мало хто з сучасників знає,що саме Іван Огієнко, який працював в Уряді УНР на посаді міністра освіти, випрацьовував текст проголошеного Акту  воз’єднання  УНР й ЗУНР, що відбулося 22 січня  1919 року. Саме з  його ініціативи свого часу 22 січня був введений, як державне свято українців.

До 135-річчя від дня народження Івана Огієнка в районній бібліотеці для дорослих діє  книжкова виставка «Життя, віддане Україні».

Хай священним дороговказом лунають і об’єднують українців слова І.Огієнка:

«Хай лютий ворог на Голгофу

Жене стократ за Україну,

Для неї я своєї праці,

Аж до могили не  покину».

Запрошуємо всіх романівців завітати до нашої бібліотеки і познайомитись з літературою, присвяченою життю наших знаменитих земляків.

Корінчук Л.В.,

Директор Романівської

районної бібліотеки для дорослих

НОВ�Н�