--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Удосконалено механізм забезпечення людей з інвалідністю автомобілями

Удосконалено механізм забезпечення людей з інвалідністю автомобілями та компенсацій на транспортне обслуговування

Житомирська область, автомобіль, люди з інвалідністю, отримання, компенсація, зміни 

1 Мінсоцполітики ініціювали зміни до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями та Порядку виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, які були підтримані Урядом.

 

Зміни передбачають взяття на облік для забезпечення автомобілями осіб з інвалідністю, в тому числі дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення АТО і мають право на отримання автомобіля безоплатно або на пільгових умовах, та визначено порядок формування їх особових справ за місцем фактичного проживання / перебування.

 

Також удосконалено і механізм забезпечення автомобілями осіб з інвалідністю, які раніше були влаштовані на повне державне утримання до установ соціального обслуговування чи засуджені до позбавлення волі, поновлення їх на обліку та зняття з обліку.

 

Повторний огляду облМСЕК для отримання авто необхідний, якщо змінилася група інвалідності або її встановлено із зазначенням строку  повторного  огляду.

 

Також закріплено норму про вилучення авто, якщо під час його експлуатації в особи з інвалідністю закінчився термін дії висновку облМСЕК або групи інвалідності та не поновлено відповідні документи протягом 6 місяців.

 

Змінами унормовано питання компенсації осіб з інвалідністю самостійно оплаченого навчання водінню авто та уточнено порядок отримання спадкоємцями авто за їх заявою, поданою не пізніше  6 місяців після смерті особи з інвалідністю.

 

А постановою Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 945 внесено зміни до постанови КМУ від 14.02.2007 № 228, якими:

  • визначено право на одержання грошових компенсацій на бензин, ремонт, технічне та транспортне обслуговування осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення АТО і мають право на отримання авто безоплатно або на пільгових умовах;
  • врегульовано порядок одержання грошової компенсації на бензин, ремонт і транспортне обслуговування автомобілів особами з інвалідністю без медичних показань (І чи ІІ групи з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС та потерпілих, в яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, учасників ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї (категорія1); інвалідам війни І гр. по зору чи без обох рук; інвалідів - ампутантів);
  • визначено порядок призначення та виплати грошової  компенсації на транспортне обслуговування «черговикам» - сім’ям з двох або і більше осіб з інвалідністю.

Додаткову інформацію можна отримати в департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за тел.: (0412) 24-08-46.

НОВ�Н�