--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Легалізація робочих місць та ріст заробітної плати в районі - пріоритетні напрямки роботи Романівської РДА

Легалізація робочих місць та ріст заробітної плати в районі - пріоритетні напрямки роботи Романівської РДА

Сьогодні, 19.01.2017 року,  у голови  Романівської  райдержадміністрації  відбувся круглий стіл за участю  заступника голови райдержадміністрації Кучинської Т.В., представників  Житомирського  управління  держпраці, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  та  фіскальної  служби  з питань  збільшення розміру заробітної плати  та легалізації робочих  місць, а також з метою покращення роботи  робочої  групи  щодо  легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Голова Романівської райдержадміністрації Капінус О.Г. акцентував увагу учасників круглого столу на важливості збільшення заробітної плати та кількості зайнятих громадян для всіх галузей економіки Романівського району. Проаналізувавши роботу робочої групи, він наголосив на необхідності продовження її  роботи і у 2017 році з метою  виявлення  нелегальної  робочої  сили  та  збільшення розміру заробітної плати.

Державний інспектор  Житомирського управління держпраці  Боровець О.В. зупинився на питаннях відповідальності  роботодавців за невиконання  законодавства про працю, а саме, на тому, що з  1 січня 2017 року збільшена фінансова відповідальність роботодавців за використання нелегальної праці у зв’язку із набуттям чинності з 01.01.2017 року Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон № 1774) .

Починаючи з 01.01.2017 статтею 265 Кодексу законів про працю України запроваджені фінансові санкції стосовно юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (9600 гривень). У разі, якщо недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (320000 гривень).

Крім того, у зв’язку із встановленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень Законом України «Про державний бюджет на 2017 рік» значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України.

Начальник управління праці  та соціального  захисту  населення  Романівської райдержадміністрації  Багінський В.А. відмітив, що  робочою групою проведено в 2016 році 334 обстеження  суб’єктів  підприємницької діяльності та виявлено ряд недоліків, як у своєчасному оформленні працівників,  так і в розмірі заробітної плати .

Усі учасники круглого столу наголосили на удосконаленні роботи  робочої  групи   щодо  легалізації  заробітної плати та зайнятості населення  з метою  приведення  у законодавче поле тих вимог, які дадуть змогу  збільшити  кількість зареєстрованих працівників та збільшити розмір їхньої  заробітної плати.

 

 Головний державний інспектор                                           О.В. Боровець

НОВ�Н�