--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

На Романівщині намітили перспективи співпраці зі службою зайнятості після реорганізації

На Романівщині намітили перспективи співпраці зі службою зайнятості після реорганізації

29 листопада в Романівському районному центрі зайнятості відбувся круглий стіл на тему «Напрями співпраці задля розвитку громади, перспективні можливості служби зайнятості» за участю голови районної державної адміністрації Олексія Капінуса і його заступника Тетяни Кучинської, голови районної ради Олександра Кондратюка, сільських голів, директора Житомирського обласного центру зайнятості Ігоря Іщенка, його заступника Тетяни Касімцевої та начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Світлани Карпович.

Розпочинаючи робочу зустріч, директор районного центру зайнятості Зінаїда Кубюк поінформувала учасників про ситуацію на ринку праці району та результати надання соціальних послуг населенню і роботодавцям за десять місяців 2016 року. Вона повідомила, що послугами зі сприяння працевлаштуванню цьогоріч користувались близько 1700 краян, з яких 1537 мали статус безробітного. Центр опікувався дещо меншою кількістю клієнтів, ніж було торік за такий період, однак шукати варіанти зайнятості для них стало складніше через зменшення пропозицій від роботодавців. Якщо торік підприємства й установи району потребували 562 працівників, то цього року повідомили про 499 вакансій. Укомплектувати їх з числа відвідувачів центру зайнятості вдалося практично всі. Загалом роботу отримали 370 безробітних і ще 151 відвідувач центру, що отримав направлення на робоче місце у перший день звернення.

Ігор Іщенко розкрив деталі майбутнього реформування державної служби зайнятості з метою підвищення якості надання соціальних послуг населенню. Він повідомив, що районні підрозділи служби будуть позбавлені адміністративно-господарської роботи, що дозволить увесь робочий час використовувати на безпосереднє спілкування з відвідувачами та налагодження зв’язків з роботодавцями. Також керівник розповів про спільні ініціативи обласної служби зайнятості і роботодавців щодо реформування системи профтехосвіти, зокрема створення профільних навчальних закладів, які будуть функціонувати на тристоронніх договірних засадах (заклад – служба зайнятості – роботодавець) та готуватимуть фахівців на замовлення роботодавців з урахуванням галузевого спрямування. Він запропонував ширше використовувати можливості з підготовки фахівців робітничих спеціальностей місцевого технічного ліцею, оскільки за новітнім оснащенням він випереджає існуючі в області профтехнічні заклади.

До планування спільних дій щодо забезпечення зайнятості жителів району запросили голів 10 сільських рад, які цьогоріч активно залучали безробітних до оплачуваних громадських робіт з благоустрою територій та на території яких є перспектива збільшення робочих місць. Лише Романівська селищна та чотири сільські ради передбачили у місцевих бюджетах кошти для залучення безробітних до суспільно корисної праці. Тимчасово зайнятими на громадських роботах були всього 42 безробітних, 25 з яких у Романові.

Оцінюючи співпрацю зі службою зайнятості, сільські керівники були одностайними щодо ефективності роботи та авторитетності центру зайнятості в районі. За кожною сільською радою району закріплений фахівець центру – куратор, який інформує про нові напрями роботи, безпосередньо організує вирішення добору претендентів на запити сільради чи місцевих роботодавців, спільно з сільською громадою формує паспорт населених пунктів і переймається долею кожного сільського жителя, який став безробітним.

Як висловились на зустрічі Миропільський селищний голова Валерій Гиндич та Колодяженський сільський голова Віктор Поліщук, завдяки співпраці з центром зайнятості зменшився рівень безробіття на селі, а сумісна організація громадських і тимчасових робіт є важливою матеріальною підтримкою безробітних в період пошуку постійного місця праці.

Керівники району підтримують майбутнє реформування служби зайнятості задля підвищення якості надання послуг. Вони запропонували усім керівникам сіл продовжувати роботу з паспортизації, вишукувати можливості ширшого залучення безробітних до громадських робіт та залучати інвесторів для розвитку інфраструктури сільських територій.
Користуючись нагодою, що засідання круглого столу відбувалось напередодні Міжнародного дня боротьби за скасування рабства, що відзначається 2 грудня, провідний фахівець з профорієнтації районного центру зайнятості Олена Прудеус звернулась до сільських очільників з пропозицією долучитись на місцевому рівні до інформування сільського населення про трудове рабство.

Романівський районний центр зайнятості  

НОВ�Н�