--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Міжнародний день інвалідів - справедлива шана та нагадування всім про обов'язок перед людьми з інвалідністю

Голова Романівської райдержадміністрації Капінус О.Г. взяв участь у тематичній зустрічі, яка проходила у районному Будинку культури з нагоди Міжнародного дня інвалідів за участю голови Романівської районної ради Кондратюка О.П., заступника голови райдержадміністрації Кучинської Т.В., сільських і селищних голів, Гаврилюка О.І., голови громадської організації «Людей з інвалідністю «Глорія»  Романівського району», громадськості.  

«Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час»,- сказав Олексій Григорович. Звертаючись до усіх присутніх, голова райдержадміністрації наголосив, що маємо перейматись проблемами людей з вадами здоров'я не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року, не забуваюти про те, що поруч з нами живуть люди, які потребують допомоги і особливої уваги.

На початку зустрічі Гаврилюк Олександр Іванович спершу подякував керівництву району за співпрацю, за проведену роботу, у тому числі, за надану можливість людям з інвалідністю купити у 2016 році здешевлені на 85% лікарські препарати (для цього з районного бюджету виділено 20 тис. грн.), а потім окреслив цілу низку питань, на які необхідно звернути увагу надалі, які необхідно вирішувати, адже вони є життєво важливими для людей з інвалідністю. Серед основних завдань, які мають бути вирішені у 2017 році, це – планомірне забезпечення санаторно-курортними путівками, ортопедичним взуттям, засобами гігієни та реабілітації.

Крім цього, висловлюючи бажання багатьох людей з інвалідністю, Олександр Іванович звернувся до керівників району з проханням привозити хоча б один раз на квартал спеціаліста з пошиття ортопедичного взуття, який би міг зробити мірки на місці тощо.    

У своїх виступах Багінський В.А., начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Хмільовська В.П., головний лікар Романівської ЦРЛ, розповіли про роботу з людьми з інвалідністю у Романівському районі та відповіли на запитання присутніх.

Серт І.В., голова Романівської районної організації товариства Червоного Хреста, поінформувала про можливості отримання гуманітарної речової допомоги, безкоштовних ліків, а Пасенко Ж.І., заступник начальника Романівського бюро безоплатної правової допомоги розповіла про надання людям з інвалідністю допомоги в забезпеченні їх доступу до вторинної правової допомоги, повідомивши, що прийом громадян з обмеженими можливостями проводиться за викликом і на дому.

Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя.

Дуже часто існуючі фізичні і соціальні бар'єри перешкоджають повноцінній участі інвалідів у житті суспільства. Тому такі люди часто страждають від самотності і незахищеності.

Для людей з інвалідністю про реабілітаційні заходи, які проводяться у Житомирській області розповів Панасюк Юрій Олександрович, начальник Житомирського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Житомирської обласної ради та закликав батьків, які виховують дітей з інвалідністю дати їм можливість займатися оздоровчою фізкультурою.

Підводячи підсумки зустрічі, Олексій Григорович сказав, що у районі є ще багато завдань, над якими потрібно працювати щодня, щогодини.

2017 рік має бути роком рухової активності, залучення якомога більшої чисельності жителів до занять фізичною культурою, спортом, здорового способу життя. Люди з інвалідністю щодня і щогодини демонструють силу волі, духу і є прикладом того, як потрібно любити життя, саме тому вони заслуговують на постійну увагу і підтримку. Будь-які завдання можна вирішити разом, коли є спільна мета, однодумці, ентузіасти такі, як Гаврилюк Олександр Іванович.

Інвалідність – явище соціальне, уникнути якого не може жодне суспільство і кожна держава відповідно до рівня свого розвитку, пріорітетів та можливостей формує соціальну політику щодо осіб з фізичними або розумовими вадами. Сьогодні ми з вами маємо зробити все можливе для цих людей, щоб вони не відчували себе обмеженими.  

Капінус О.Г.,голова райдержадміністрації, спільно з Кондратюком О.П., головою районної ради, запевнили усіх присутніх і надалі підтримувати людей з інвалідністю, які проживають у Романівському районі.

Довідково. Станом на 1 листопада 2016 року в районі отримують пенсію по інвалідності відповідно до бази Чуднівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України 1806 жителів нашого району, у тому числі 139 дітей до 18 років.

Слід зазначити, що серед людей з інвалідністю – жителів нашого району 83 пересуваються у візку.

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 1276 інвалідів різних груп і категорій, у тому числі 8 інвалідів - учасників АТО.

Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�