--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У Романівському районі експонується фотодокументальна виставка «Спротив геноциду»

У Романівському районі експонується фотодокументальна виставка «Спротив геноциду». Виставка створена Українським інститутом національної пам’яті спільно  із Галузевим  Державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду 32-33 років в Україні.

Українські селянські повстання 1930-32 років поставили під загрозу реалізацію планів Сталіна. Режим боявся, що український спротив призведе до його падіння: адже у 1-му півріччі 1932 року 56% протестних виступів в СРСР припадали на Україну. Тому диктатор завдав страшного удару у відповідь, яким став штучно організований голод. Історія цих повстань – у виставці «Спротив геноциду». На стендах представлені унікальні документи та фото, які розкривають масштаби спротиву,його форми і методи. Загалом виставка складається із 18 стендів та 4 розділів, які розкриваються різні форми протестів:  напади на склади, вбивства активістів, поширення листівок, відмови виходити на роботу тощо. Також показано трагічну ситуацію представників місцевого керівництва, які у намаганні врятувати односельців від голодної смерті ставали жертвами репресій режиму.

Окремий плакат, присвячений праведним діянням під час Голодомору  1932-1933 років. Завершується виставка плакатом , про  наслідки  Голодомору, на якому представлено карту із районним розподілом над смертності в Україні, а також плакатом присвяченим вшануванню пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського народу.

Виставка працює у Романівській гімназії 29-30 листопада, в ЗОШ №2 –  1грудня та 2 грудня та у Романівській районній бібліотеці для дорослих 3-4 грудня. Запрошуємо всіх бажаючих познайомитись з унікальними фотодокументами.

Корінчук Л.В., директор Романівської районної

бібліотеки для дорослих

НОВ�Н�