--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі залишається трагічною реальністю для всіх країн світу. Вони є серйозними порушеннями прав дитини та мають довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. Аби запобігти цим злочинам та захистити жертв насильства, Рада Європи у 2015 році запровадила Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, який  проходить 18 листопада.

Сьогодні, 18 листопада 2016 року, службою у справах дітей Романівської райдержадміністрації  організовано та проведено засідання круглого столу на тему «Соціально-правовий захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства» серед учнів 8-10-х класів Романівського ліцею.

У засіданні взяли участь директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, заступник начальника бюро правової допомоги, лікар гінеколог Романівської ЦРЛ.    

Присутні на засіданні зазначили, що для попередження насильства над дітьми вкрай важливо відкрито обговорювати проблему, здійснювати просвітницьку діяльність серед батьків та дітей. За даними Ради Європи кожна п’ята дитина (в Україні – 21%) страждає від різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинець є знайомою для дитини людиною.

Виступаючі зосередили увагу дітей на підвищенні обізнаності про насильство над дітьми, попередженню сексуальної експлуатації дітей, формуванню статевої культури підлітків, насильства в сім’ї, дітям роз’яснено правила безпечної поведінки у випадках загрози вчинення відносно них насильства. Продемонстровано відеоролик на тему «Домашнє насильство».

На завершення усі учасники заходу дійшли спільної згоди, що насильство над дітьми в першу чергу слід попереджувати, а не просто локалізувати уже виявлені факти насильства. Дитині легко заподіяти шкоду. Вразливість дітей до насильства пояснюється їх фізичною, психічною та соціальною незрілістю.

Часто діти не розповідають про випадки насильства, що з ними сталися через страх, сором, боязнь людського осуду. Учням пояснили, що за жодних умов не слід замовчувати про факти жорстокого поводження та загрозу їх вчинення відносно їх, та наголосили на тому, що Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність не лише за скоєнні злочини, а і за спробу їх вчинення.

Дітям надано контакти компетентних органів та служб, до яких вони можуть звернутися за допомогою та підтримкою.

 

Алла Зелюнко, головний спеціаліст

служби у справах дітей

райдержадміністрації

                                                                                                                                                                                                                                                                                               

НОВ�Н�