--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Районна бібліотека для дорослих презентує виставку літетатури до Дня визволення України

 

Ми не були в бою, та бій той відчуваєм

Чому і як живе у нас незнаний бій?

Чому до ворога ми, як вогонь палаєм?

І день той в пам’яті тримаємо своїй.

 

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від нацистських загарбників, як день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.

Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. За перемогу наш народ заплатив неймовірно високу ціну – мільйони загиблих, поранених та ненароджених. За різними оцінками від 8 до 9 мільйонів наших земляків полягло на полях боїв, загинули в окупації, у концтаборах, гетто, в'язницях та на каторжних роботах на чужині. Десятки тисяч українських міст і сіл було перетворено на руїни.

72 роки відділяє нас від тих днів. Та скільки б не пройшло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.

Саме до цієї дати користувачі Романівської районної бібліотеки для дорослих можуть познайомитися з літературою, яка представлена на книжково-ілюстративній виставці «В огні палала Україна». Адже історія життя, ратних справ і вчинки тих, хто воював на фронті, хто працював в тилу для фронту і перемоги – це неперевершений взірець служіння своєму народу, любові до рідної землі, сили духу, величезне джерело мудрості. Ми не маємо права забувати про це, бо ніхто не забутий, ніщо не забуте, бо в жовтні 1944 року нам визволителі свободу принесли.

Баша В.О., бібліотекар

Романівської районної бібліотеки  для дорослих

НОВ�Н�