--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Житомирська область, поліомієліт, всесвітній день, діти, здоров’я 

1 Всесвітній день боротьби з поліомієлітом (World Polio Day), був заснований за ініціативою міжнародної благодійної організації «Ротарі Інтернешинал».

 

Мета заходу – привернути увагу світової спільноти до проблеми захворюваності на поліомієліт та його наслідків, а також вказати на необхідність проведення своєчасних профілактичних заходів.

 

Дата цього Міжнародного дня була обрана не випадково – 24 жовтня 1914 року народився Джонас Солк, американський епідеміолог і вірусолог, котрий розробив протягом 1952–1955 років першу (інактивовану) вакцину проти поліомієліту.

 

Україна є однією з небагатьох країн у світі з високим ризиком спалаху поліомієліту, у зв'язку з низьким охопленням дітей імунізацією – менше 50%.

 

На даний час поліомієліт залишається ендемічним тільки в трьох країнах у світі – у Нігерії, Пакистані та Афганістані.

 

«Поліомієліт – це гостре висококонтагіозне інфекційне захворювання, що викликається поліовірусом, характеризується ураженням сірої речовини спинного та головного мозку з подальшим розвитком незворотних млявих парезів і паралічів. Вірус поліомієліту може паралізувати чи вбити дітей протягом всього лише кількох годин. Не існує ліків проти висококонтагіозного вірусу поліомієліту: імунізація є нашим єдиним ефективним захистом. Будь-яка дитина, імунізована не в повній мірі, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей», – коментує завідуюча дитячим інфекційно-боксованим відділенням обласної дитячої клінічної лікарні Ольга Марченко.

 

З її слів, програма з ліквідації поліомієліту стала однією з найбільш успішних глобальних програм у сфері громадського здоров’я за всі часи: завдяки їй, кількість випадків поліомієліту впала на 99%, з 350 000 випадків на рік у 1988 році до лише 75 випадків у 2015році.

 

Україна була вільною від поліомієліту протягом 19 років. 1 вересня 2015 року Міністерство охорони здоров’я України підтвердило інформацію про спалах поліомієліту серед дітей, які не були вакциновані проти цієї хвороби.

 

Спалах поліомієліту доводить, наскільки важливою є планова імунізація для попередження інфекційних захворювань. В Україні у 2014 р. менше 50% дітей були не вакциновані взагалі або вакциновані не повністю. В 2015 р. рівень імунізації проти поліомієліту серед дітей до 1 року впав ще більше, до 14%. Причиною спалаху поліомієліту є хронічно низький рівень імунізації в країні.

 

Протягом року були проведені заходи, які наблизили Україну до підтвердження статусу «Країни, вільної під поліомієліту». Серед найбільш грунтовних – додаткова турова вакцинація дітей живою поліовакциною.

 

Надзвичайно важливим є те, що саме батьки Житомирщини показали свою активну позицію щодо захисту своїх дітей від поліомієліту. Протягом всіх трьох турів, в усіх без винятку районах і містах області було вакциновано рекордно велику кількість дітей.

 

Безпека наших дітей – наша відповідальність.

 

За матеріалами прес-служби Житомирської ОДА

НОВ�Н�