--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Романівщина приміряє децентралізаційну реформу

Романівщина приміряє децентралізаційну реформу

У рамках Децентралізаційного марафону консультанти Офісу реформ у Житомирському регіональному відділенні Асоціації міст України відвідали Романів.

Романівщина вже пізнала підтримку та осуд громади від децентралізаційної реформи. Зокрема, у вересні у Романівському районі виникла ситуація щодо невдоволення жителями с. Товща реорганізацією школи у заклад І ступеня. Батьки та вчителі Товщанської школи організовували протести, нині питання закрите - після відвідування та огляду 3 варіантів шкіл – Романівської гімназії (відстань становить 18 км), Червонохатківської ЗОШ І-ІІ ст. (відстань – 10 км), Биківської ЗОШ І-ІІІ ст. (відстань – 8 км) – батьки обрали найбільш комфортніший варіант – діти розпочали навчання у Биківській ЗОШ І-ІІІ ст. Організовано щоденний підвіз дітей-учнів 6, 7, 8 класів до школи та додому шкільним автобусом забезпечено.

Ще один варіант ставлення до реформи: «Коли ідея небагатьох заволодіває масами!». Так про шлях, яким рухалась громада до створення майбутньої Миропільської селищної ОТГ Романівського району сказав один із місцевих депутатів. Тут депутати селищної ради переймалися майбутнім своєї громади, прийняли рішення, шукали підтримки та порад, де лише могли. Не зупиняли їх і відмови сільських рад - потенційних «одногромадців», ані проект створення на території Романівського району іншої ОТГ; знову і знову піднімали питання створення селищної ОТГ. Мають результат – 18 грудня у Миропільській селищній об’єднаній територіальній громаді призначені перші місцеві вибори.

Переконаний в успішності реформи на Романівщини і голова РДА Олексій Капінус. Посадовець зізнається, що було багато супротиву через нерозуміння суті децентралізації, окрім цього – у планах велика ОТГ (понад 20 тис. населення), а це більше зустрічей, більше рішень і громадських слухань. Питання створення Романівської селищної об’єднаної громади рухається дуже поволі, але переконаний, що протягом 2017 року буде утворена ОТГ. Регіональні консультанти надали ґрунтовні відповіді на кожне порушене запитання.

 

Світлана Прокоф’єва, 

Регіональний консультант з комунікацій АМУ, проект «ПУЛЬС»

НОВ�Н�