--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У Романові вшанували пам'ять знищених земляків

29 вересня, у день 75-річчя від початку розстрілів у Бабиному Яру, представники Романівської районної державної адміністрації та районної ради за участі Поташника Ігоря Семеновича, жителя селища Романів, вшанували покладанням квітів та хвилиною мовчання пам’ять знищених у перші місяці Другої світової війни 5000 романівців, серед яких 4000 євреїв.

Вражають своєю масштабністю 5 широких могил, які ми відвідали, де знайшли свій останній прихисток діти, жінки, чоловіки – невинно убиті і поховані усі разом, інколи ще живими.

Багато наших земляків, проявивши милосердя, переховували тих, кого мали знищити фашистські нелюди. Серед багатьох інших і мої - бабуся та дідусь: Дардалевич Антоніна Вільгельмівна і Дардалевич Йосип Августович, які маючи своїх семеро дітей, взяли на виховання хлопчика-єврея, якому не було навіть 1 року. Шейлик став молочним братом моєї мами Рекши Вікторії Йосипівни, яка часто розповідає нам про нього, про свою маму, батька, братів і сестер – людей, що пережили голодовки 1933 і 1947 років, Другу світову війну, післявоєнні роки та залишилися добрими, щирими людьми. На жаль, багатьох із них уже немає в живих. Світла пам’ять вам, мої дорогі. Ви назавжди залишитесь у нашій пам’яті, саме ваші добрі справи зробили нас, ваших нащадків, сильнішими на перехрестях життєвих доріг.

Ми пам’ятаємо своє минуле, ми віримо у майбутнє своєї країни, свого народу. Ми вчимо уроки історії…

 

Рекша О.М., завідувач сектора з питань

внутрішньої політики і зв’язків із засобами

масової інформації та громадськістю

апарату райдержадміністрації  

НОВ�Н�