--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Держенергоефективності шукає шляхів зменшення енергетичних витрат

Держенергоефективності шукає шляхів зменшення енергетичних витрат: залучення досвіду країн ЄС

Україна, Держенергоефективність, досвід країн ЄС, Литва, аукціон із закупівлі теплової енергії, альтернативні виробники 

На черговому засіданні профільної Робочої групи Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, у якому взяли участь фахівці Агенства, представники народних депутатів України, органів виконавчої влади, громадських організацій, підприємств теплоенергетики, експерти, обговорено досвід Литви у проведенні аукціонів із закупівлі теплової енергії в альтернативних виробників та визначенні «граничної ціни» виробництва теплової енергії.

 

«Україні потрібен такий ринок тепла, умови якого стимулюватимуть виробників зменшувати свої витрати та конкурувати з іншими. Конкурентне середовище, яке потрібно створити, матиме позитивні наслідки: доступ  до ринку виробників тепла з відновлюваних джерел енергії, залучення інвестицій, заміщення газу, якісні послуги для споживачів, доступний тариф. І сьогодні ми продовжуємо над цим працювати, - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 

Робоча група розглянула такі питання: визначення граничної ціни на виробництво тепла, від якої повинні відбуватися торги альтернативних виробників, а також формування справедливої та неупередженої схеми проведення аукціонів.

 

У ході наради Діана Корсакайте, керівник Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні", презентувала процедуру проведення аукціонів із закупівлі теплової енергії та визначення «граничної ціни» на її виробництво у Литві.

 

За її словами, саме проведення аукціонів є ключовою умовою забезпечення дієвої конкуренції у сфері виробництва тепла, стимулювання використання тепла, виробленого з відновлюваних джерел, а також забезпечення права споживачів на отримання найдешевшої теплової енергії.

 

Діана Корсакайте пояснила, що максимальна ціна виробництва теплової енергії для проведення аукціону щомісячно визначається Оператором ринку та оприлюднюється у ЗМІ. Незалежні виробники формують свої пропозиції щодо продажу теплової енергії за ціною, що не перевищує максимальну ціну.

 

За результатами обговорення членами Робочої групи було вирішено взяти за основу досвід Литовської Республіки щодо проведення аукціонів і визначення «граничної ціни» для виробників теплової енергії та використати його при створенні концепції впровадження конкурентних умов у сфері виробництва теплової енергії в Україні, а також вивчити глибше досвід Литви щодо формування «граничної ціни» на основі Методики формування тарифів на виробництво теплової енергії.

 

НОВ�Н�